قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۸۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افشای حمله هکری هفت ساله به دَه اپراتور تلفن همراه در سراسر جهان

هکرها با سرقت متادیتای حداقل دَه اپراتور تلفن همراه در سراسر جهان تلاش کرده اند تا به اطلاعات شخصی افراد خاصی دسترسی یابند.

افشای حمله هکری هفت ساله به دَه اپراتور تلفن همراه در سراسر جهان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از تک اسپات، بررسی های شرکت امنیتی Cybereason نشان می دهد هکرها شبکه های مخابراتی حداقل دَه اپراتور تلفن همراه در اروپا، آفریقا، خاورمیانه و آسیا هک کرده اند و از این طریق برای سرقت سوابق تماس های حداقل 20 فرد خاص تلاش کرده اند.

این تلاش های هکری به مدت حداقل هفت سال در جریان بوده و داده های مسروقه شامل زمان انجام مکالمات، تاریخ انجام مکالمات و موقعیت مکانی افراد بوده و از این طریق ردگیری افراد مورد نظر توسط هکرها ممکن بوده است.

این عملیات هکری که Softcell نام گرفته، از سوی رسانه های غربی به گروهی موسوم به APT10 نسبت داده شده که اصالت چینی دارند. عملیات یادشده بسیار پیچیده بوده و احتمال حمایت دولتی از آن وجود دارد.

انجام حملات یادشده با سواستفاده از ضعف امنیتی وب سرورهای اپراتورهای تلفن همراه صورت گرفته و هکرها در ادامه به شبکه های داخلی شرکت های مخابراتی دسترسی یافته اند. این فرایند برای افزایش عمق دسترسی در طول هفت سال بارها و بارها تکرار شده است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha