قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۸۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بولتون: همه گزینه ها علیه ایران روی میز است

مشاور امنیت ملی آمریکا طی نشست خبری در فلسطین اشغالی با ادعای اینکه ایران توافق هسته ای را نقض کرده نه آمریکا، تدید کرد همه گزینه ها علیه ایران روی میز است.

بولتون: همه گزینه ها علیه ایران روی میز است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مشاور امنیت ملی آمریکا طی نشست خبری در فلسطین اشغالی با ادعای اینکه ایران توافق هسته ای را نقض کرده نه آمریکا، تدید کرد همه گزینه ها علیه ایران روی میز است.

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز (سه شنبه) بعد از نشست سه جانبه با نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دبیر شورای امنیت ملی روسیه در فلسطین اشغالی، مقابل دوربین خبرنگاران حاضر شده و درباره این مذاکرات صحبت کرد.

بولتون با بیان اینکه نشست سه جانبه کنونی به دعوت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای بررسی تنش های اخیر با ایران برگزار شد، توضیح داد: «ما با این توقع اینجا نیامدیم که همه مشکلات یا حتی بیشتر آنها را حل کنیم».

وی با ادعای اینکه ایران نباید خویشتن داری آمریکا در پاسخ دادن به سرنگونی پهپاد خود توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را «ضعف» آمریکا تعبیر کند، تهدید کرد: «همه گزینه ها علیه ایران هنوز روی میز هستند».

مشاور امنیت ملی آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه «نیکولای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی روسیه چه چیزی در ازای کمک به مهار بحران می خواهد، گفت: «به نظر من، روسیه هم باید مانند ما درباره اشاعه هسته ای نگران باشد و درخصوص ایران نیز روسیه یکی از کشورهایی بود که توافق هسته ای را امضا کرد. ما به طور مکرر شاهد نقض نه تنها تعهدات برجامی ایران بلکه نقض معاهده عدم اشاعه هستیم».

در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی تا کنون طی 15 گزارش بر پایبندی ایران به تمام تعهدات خود ذیل توافق هسته ای تاکید کرده (حتی از زمان خروج آمریکا از برجام) اما بولتون در تناقض گویی آشکار مدعی شد: «آژانس اتمی هم حتی دریافته که ایران توافق هسته ای را نقض می کند... زیرا خود ایران تهدید کرده که سقف محدودیت ذخایر اورانیوم غنی شده را رد می کند. تمام اینها نشان می دهد که تهدید ایرانِ هسته ای واقعی است».

وی در پاسخ به سوالی درباره واکنش آمریکا به اظهارات پاتروشف مبنی بر اینکه دولت دمشق حق دارد به نیروهای خارجی اجازه باقی ماندن در سوریه را بدهد، تصریح کرد: «ایالات متحده بسیار خواهان آن است که نیروهای خارجی از سوریه بروند... مسئله اصلی اینجاست که نیروهای ایرانی در عراق و سوریه و لبنان و یمن و افغانستان مشکل ما هستند! این فعالیت های از سوی ایران تهدیدآمیز هستند».

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در تلاش برای توجیه نگرانی رژیم صهیونیستی از کمک ایران به سوریه در مبارزه با تروریست ها مدعی شد: «حضور نیروهای ایرانی در سوریه باعث نگرانی است زیرا آنها مرز مشترک (با سوریه) داشته و در بُرد موشک های ایران نیز هست... باید راهبردی طراحی کنیم تا مانع رسیدن ایران به اهدافش شویم».

بولتون در پاسخ به سوال دیگری درباره احتمال دخالت ایران در نشست اقتصادی منامه و طرح رونمایی از معامله قرن، به اتهام زنی تکراری علیه ایران پرداخت: «ایران طی چند ماه گذشته یک سری حملات بی دلیل و غیرموجه به نفتکش ها، خط لوله انتقال نفت وپهپاد آمریکایی انجام داده است که از نظر ما غیرقابل قبول است. در چنین فضایی، تهدید کنفرانس بحرین نیز ممکن است... البته تداوم چنین رفتاری، یک اشتباه بزرگ برای ایران است».

در حال تکمیل...

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha