قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۸۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت حادثه تروریستی هفت تیر

مجمع جهانی صلح اسلامی در بیانیه ای به مناسبت سالروز هفت تیر، این روز را از وقایع معنادار و ماندگاری دانست که همواره می تواند رسوایی مدعیان حقوق بشر و تهی بودن شعار گروه ها و دولت های وابسته به نظام سلطه در مبارزه دروغین با تروریسم را در معرض دید جهانیان قرار دهد.

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت حادثه تروریستی هفت تیر

متن بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به شرح زیر است:

در هفتم تیر ماه ۱۳۶۰ ایران شاهد فاجعه هولناک و غم انگیز شهادت جمعی از دولتمردان و نخبگان انقلابی خود بود که توسط گروه های تروریستی و حامیان آنها صورت گرفت.
تردیدی نیست که قدرت های زورگو و سلطه گر دست یابی به اهداف و امیال استکباری خود را در هر شکلی و حتی در سایه حمایت از اعمال مجرمانه و جنایت آمیز جستجو می کنند. رد پای آنها در جای جای عالم و در مهندسی و ارتکاب حوادث و جنایت مختلفی علیه بشریت و ملت های آزاده و حق طلب بر جای مانده است.


از سوی دیگر، نظام سلطه که داعیه مبارزه با تروریسم دارد، نه تنها به تعقیب و محاکمه عاملان این جنایت علیه بشریت کمک ننمود، بلکه با پناه دادن به گروه های تروریستی و حمایت از آنها، اصول اولیه حمایت از حقوق قربانیان تروریسم را نیز نادیده گرفته است.

مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است، یادآوری و انجام اقدامات مختلف درباره حوادثی همچون حادثه هفتم تیرماه، سند رسوایی مدعیان حقوق بشر به شمار می رود و نشان می دهد که سازمان ها و نهادهای بین المللی حقوق بشری چگونه در برابر حوادث تروریستی سکوت اختیار کرده اند. تردیدی نیست بازخوانی اینگونه حوادث، زمینه ساز هوشمندی و بیداری جامعه جهانی و آگاهی ملت ها در برابر تروریسم و دولت های حامی آنها را فراهم خواهد آورد.

بدون شک، صلح و امنیت جهانی در صورتی قابل تحقق است که نظام بین‏‬ المللی با آسیب شناسی صحیح و دقیق و تحلیل رفتار بعضی دولت ها، علاوه بر الزامی نمودن حذف تروریسم و حذف راهبرد تروریسم دولتی، زمینه های اتخاذ تدابیر و رفتارهای صادقانه نسبت به نفی و منع حمایت از گروه های تروریستی را سرلوحه هنجارهای بین‏المللی مبارزه با تروریسم قرار دهد.

به نظر ما، مادامی که این آسیب جدی صلح و عدالت جهانی پابرجا بماند، و مادامی که نظام سلطه از تروریسم به عنوان ابزاری برای حذف فیزیکی، روانی و اعتباری نخبگان و دولتمردان ملت های مستقل استفاده نماید، وقوع مواردی مشابه هفتم تیر در اقصی نقاط جهان دور از انتظار نخواهد بود.
بنابراین بسیار مهم است که نخبگان و سازمان های مردم نهاد و بین المللی با محکوم کردن اقدامات تروریستی در سراسر جهان، به آسیب شناسی تروریسم و ضرورت مقابله با این پدیده شوم بپردازند.

در پایان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، اعلام می کنیم؛ این فاجعه و حوادثی مانند سقوط هواپیمای مسافری ایران توسط دولت آمریکا در ۱۲ تیرماه، همواره می تواند چهره واقعی مدعیان حقوق بشر و دولت های وابسته به نظام سلطه در مبارزه دروغین با تروریسم را به جهانیان نشان دهد.
مجمع جهانی صلح اسلامی
تیرماه ۱۳۹۸

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha