قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۷۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احتمال وقوع پدیده قیرزدگی در سطح جاده ها/ لزوم رعایت سرعت مطمئنه

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا وقوع پدیده قیرزدگی در سطح برخی جاده ها را باتوجه به گرمای هوا محتمل دانست و از رانندگان خواست با رعایت سرعت مطمئنه در جاده ها رانندگی کنند.

احتمال وقوع پدیده قیرزدگی در سطح جاده ها/ لزوم رعایت سرعت مطمئنه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در گفت وگو ، در خصوص رانندگی در روزهای گرم تابستان در جاده های کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه گرمای هوا شدت یافته است در سطح برخی از جاده های کشور ممکن است با پدیده "قیرزدگی" مواجه شویم.

وی تصریح کرد: در پدیده قیرزدگی اصطحاک مابین لاستیک و سطح آسفالت کاهش پیدا کرده و سبب افزایش مسافت ترمزگیری می شود؛ بنابراین لازم است که رانندگان با سرعت مطمئنه اقدام به رانندگی در جاده ها کنند.

این مقام ارشد ناجا گرم شدن بیش از حد لاستیک را مورد دیگری اعلام و بیان داشت: با توجه به گرم شدن هوا سطح جاده ها نیز گرم تر شده و این گرما می تواند در لاستیک های فرسوده احتمال ترکیدگی یا جدا شدن  رویه لاستیک را افزایش دهد.

سرهنگ رحمانی گفت: گرمای هوا می تواند خستگی زودرس را برای راننده به وجود آورد؛ خستگی وبی حوصلگی نیز عجله و شتاب را باعث شده و عدم توجه کافی به جلو می تواند حادثه ساز باشد. بنابراین از رانندگان می خواهیم در حین رانندگی در این روزها دقت و تمرکز بیشتری داشته و همواره قوانین را رعایت کرده واز عجله و شتاب بپرهیزند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha