قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۷۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اشتغال 665 نفر در کارگاه های زندان زنجان

مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان زنجان با بیان اینکه هم اکنون 665 نفر از زندانیان در کارگاه های مختلف زندان مشغول به کار هستند، گفت: یک سری اشتغال مولد و یک سری اشتغال نشسته از جمله صنایع دستی را دارند.

اشتغال 665 نفر در کارگاه های زندان زنجان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علاءالدین کریمی در زنجان یکی از موضوعات قابل توجه و اولویت دار اداره کل زندان های استان زنجان انجام مراقبت های پس از خروج و همچنین آموزش مهارت های فنی و حرفه ای است.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان زنجان با بیان اینکه در راستای همین موضوع با وجود اینکه بیشتر زندانیان ورودی به زندان ها زیر دیپلم هستند، زمینه ادامه تحصیل برای آن ها فراهم شده است، تصریح کرد: مبحث تحصیلات با کاهش وقوع جرم ارتباط مستقیم دارد، یعنی هر قدر تحصیلات بالاتر باشد میزان جرائم نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به تحصیل 183 زندانی در دوره راهنمایی و دبیرستان افزود: همچنین 16 نفر در مقطع سوادآموزی و 25 نفر در دوره آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند.

کریمی همچنین به بحث حرفه آموزی زندانیان نیز اشاره کرد و گفت: سال قبل یک هزار و 262 نفر در کلاس های مختلف حرفه آموزی ثبت نام کردند که از این تعداد 837 نفر دوره های مربوط را گذارنده و در آزمون شرکت و گواهی مربوط را دریافت کردند.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان زنجان با بیان اینکه طی آسیب شناسی انجام شده یکی از دلایل ارتکاب جرم نداشتن شغل و حرفه است، گفت: حرفه آموزی زندانیان برای پیشگیری از وقوع همین جرائم صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه در راستای همین موضوع هم اکنون 665 نفر از زندانیان در کارگاه های مختلف زندان مشغول به کار هستند، اضافه کرد: یک سری اشتغال مولد و یک سری اشتغال نشسته از جمله صنایع دستی را دارند.

کریمی گفت: به لحاظ اینکه این زندانیان سرپرست خانوار هستند با ایجاد کارگاه ها زمینه اشتغال آنها فراهم شده و دستمزد نیز به آنها پرداخت می شود.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان زنجان با بیان اینکه زندانیان به لحاظ شرایطی که دارند، دارای محدودیت هایی برای یافتن شغل پس از خروج از زندان هستند، تصریح کرد: به همین دلیل برای جلوگیری از بازگشت آنها به بزه و جرم، آموزش های لازم ارائه می شود تا پس از آزادی شغل و حرفه داشته باشند.

انتهای پیام/73005/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha