قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۷۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سامانه «سجاد» با کندی مواجه نیست

مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده گفت: سامانه «سجاد» (سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) با کندی مواجه نیست. برخی موارد در خصوص این سامانه به ما گزارش شده که مشکل از زیرساخت و شبکه بوده است و پهنای باند را افزایش دادیم. در حال حاضر دسترسی ها بهتر شده است.

سامانه «سجاد» با کندی مواجه نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، امیرشجاعان در خصوص عملکرد سامانه سجاد (سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) اظهارکرد: سامانه «سجاد» با کندی مواجه نیست. برخی موارد در خصوص این سامانه به ما گزارش شده که مشکل از زیرساخت و شبکه بوده است و پهنای باند را افزایش دادیم. در حال حاضر دسترسی ها بهتر شده است همچنین اگر اعلام کندی شود، بالافاصله مشکل را برطرف خواهیم کرد ولی در حال حاضر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: مهمترین موضوعی که در سامانه «سجاد» وجود دارد این است که اطلاعات باید به تاحدامکان حاوی جزییات باشد. در حقیقت هیج اطلاعات و برآورد ریالی را بهصورت کلی از هیچ دستگاهی نمی پذیریم. دقیقاً باید مشخص باشد که این خسارات به چه جزیی وارد شده است و این جز در تقسیمات کشوری یعنی در استان،شهرستان، بخش، شهر یا روستا دقیقاً در کجا قرار گرفته است همچنین باید نقطه جغرافیایی به صورت GIS (سیستم اطلاعات جغرافیایی) محور مشخص شود.

مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده اضافه کرد: طبیعتاً وارد کردن این اطلاعات با جزییات برای برخی دستگاه ها دشوار و ممکن است این روند را با مشکل روبه رو کند اما در حال حاضر در تعامل با دستگاه ها هستیم و آن ها نیز اطلاعاتشان را وارد می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که اطلاعات چه دستگاهی کامل و چه دستگاهی اطلاعاتش را درسامانه «سجاد» ناقص وارد کرده است، گفت: اطلاعات وزارتخانه های نیرو در حوزه توانیر و صنعت، معدن و تجارت در حوزه شهرک های صنعتی در سامانه «سجاد» کامل شده است. ما منتظر ورود اطلاعات از جانب هلال احمر هستیم زیرا این سازمان توزیع اقلام را هنگام سیل انجام داده است و نیاز داریم اطلاعات دقیقی را دریافت کنیم. بنیاد مسکن نیز در حال تکمیل اطلاعاتش است.

شجاعان در پایان اظهارکرد: سامانه «سجاد» تا روزی که آخرین اقدام در حوزه سیل انجام بشود، درگیر است زیرا مرتب پروژه تعریف می شود و بایستی اطلاعات پروژه داخل سامانه قرار گیرد، پایش شوند و میزان پیشرفت و …نیز مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha