قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۷۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ماجرای پسری که اشتباهی بود! / پرونده ای عجیب که حل آن از سال 1912 تا 2004 طول کشید

شاید یکی از باورنکردنی ترین پرونده های گمدشگان در جهان مرتبط به پرونده بابی دونبر باشد. بابی یک پسر آمریکایی بود که در هنگام سفر با پدر و مادر خود در سال 1912 گم شد اما ماجراهای پس از این گم شدن بسیار عجیب و حیرت انگیز بود.

ماجرای پسری که اشتباهی بود! / پرونده ای عجیب که حل آن از سال 1912 تا 2004 طول کشید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شاید یکی از باورنکردنی ترین پرونده های گمدشگان در جهان مرتبط به پرونده بابی دونبر باشد. بابی یک پسر آمریکایی بود که در هنگام سفر با پدر و مادر خود در سال 1912 گم شد اما ماجراهای پس از این گم شدن بسیار عجیب و حیرت انگیز بود.

پروند گم شدن بابی به سرعت به یک پرونده جنجالی تبدیل شد چرا که پدر و مادر بابی وارد یک معرکه عجیب شدند.

لسی و پرسی دونبر، پدر و مادر بابی دونبرچهارساله، در سال 1912، پسران خود را به سفر ماهیگیری  دریاچه سوایزکی نزدیک لوئیزیانا بردند. بابی در 23 اوت 1912 گم شد و پدر و مادرش وضعیت را به پلیس گزارش دادند. پس از جستجوی هشت ماهه، پلیس مردی با نام ویلیام والترز در می سی سی پی را با یک پسر که مانند بابی به نظر می رسید پیدا کرد. والترز ادعا کرد که مادر پسر، جولیا آندرسون است و او بابی را ندزدیده است، . با این حال، پلیس به او اعتماد نداشت و سرپرستی کودک را به لسی و پرسی دونبرداد. این پسر به عنوان بابی تشخیص داده شد.

اما پس از شنیدن پرونده، جولیا اندرسون به میسی سیپی رفت تا پسرش را پس بگیرد، او گفت این پسر فرزند خودش است و بروس نام دارد اما قاضی پرونده به نفع پدر و مادر بابی رای داد و پسر را به خانواده دونبر پس داد. جولیا بارها درخواست تجدید نظر کرد اما هیچ فردی به حرف او گوش نمی داد و بابی نیز چون بیش از حد کوچک بود صلاحیت نظردهی نداشت. گرچه رسانه ها این پرونده را با جدیت دنبال کردند، اما در نهایت پرونده مختومه شد.

در سال 2004، یکی از نوه های بابی دونبر خواستار یک آزمایش DNA و نمونه هایی از پدرش، باب دونبر جونیور، و پسر عموی پدرش، پسر برتون دونبر، آلونزو دونبر شد. اما نتایج به شدت تکان دهنده و اسف بار بود. را که مشخص شد بابی درواقع فرزند واقعی جولیا بود و به ناحق تحویل خانواده دونبر شده بود. ماجرا وقتی پیچیده تر می شود که بدانیم بابی دونبر واقعی هرگز پیدا نشد.

نوه بابی یا همان بروس بینوا در روزنامه ها آگهی داد تا شاید ردپایی از بابی واقعی پیدا کند اما تا این لحظه تلاش های وی به جای خاصی نرسیده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha