قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۷۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات خواستار راه حل دیپلماتیک درباره ایران شدند

چهار کشور آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی و امارات متحده عربی در بیانیه ای مشترک از یک سو ایران را به تهدید ثبات منطقه متهم کردند و از سوی دیگر خواستار راه حل دیپلماتیک برای کاهش تنش ها شدند.

آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات خواستار راه حل دیپلماتیک درباره ایران شدند
چهار کشور آمریکا، انگلستان، امارات عربی متحده و عربستان سعودی در بیانیه ای مشترک، از ایران خواستند تا به آنچه تهدید ثبات منطقه ای خوانده شده، پایان دهد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در این بیانیه ضد ایرانی که روز دوشنبه صادر شد، چهار کشور خواستار راه حل دیپلماتیک برای کاهش تنش های منطقه ای شده اند.

عربستان سعودی و امارات عربی متحده از چهار سال پیش با شکل دهی به یک ائتلاف متجاوز در حال تخریب شهرهای یمن هستند و بیش از 90 هزار نفر را مستقیما و غیرمستقیم در این جنگ ویران گر به قتل رسانده اند. آمریکا و انگلستان نیز ضمن حمایت از این دو کشور عربی، در سوریه نیز در حمایت از تروریست های تکفیری در کنار آنها قرار داشتند.

این بیانیه در شرایطی صادر می شود که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا امروز سفر خود را به عربستان سعودی و امارات عربی متحده آغاز کرد.

در بیانیه فوق الذکر، همچنین از ادامه حملات یمن به عربستان سعودی به وسیله آنچه موشک ها و پهپادهای ایرانی خوانده شده، ابراز نگرانی شده است. محکوم کردن حمله به فرودگاه ابها در 12 ژوئن سال جاری میلادی نیز یکی دیگر از دغدغه های این بیانیه است.

از جمله نکات این بیانیه، نسبت دادن صریح حوادث بندر فجریه و دریای عمان به ایران است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha