قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۶۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نشست خبری نتانیاهو و مقام روس؛ اختلاف نظر مشهود درباره ایران

نخست وزیر اسراییل و دبیر شورای امنیت ملی روسیه در حالی در نشست خبری مشترک پیش از انجام مذاکرات در فلسطین اشغالی شرکت کردند که اختلاف نظر درباره موضوع ایران مشهود بود.نتانیاهو به عنوان اولین سخنران با تکرار ادعاهای بی اساس علیه ایران، گفت: اقدامات ضروری برای ممانعت از حضور نیروهای ایرانی در مرزهای اسرائیل را اجرا می کنیم.

نشست خبری نتانیاهو و مقام روس؛ اختلاف نظر مشهود درباره ایران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دبیر شورای امنیت ملی روسیه در حالی در نشست خبری مشترک پیش از انجام مذاکرات در فلسطین اشغالی شرکت کردند که اختلاف نظر درباره موضوع ایران مشهود بود.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «نیکولای پتروشف» دبیر شورای امنیت ملی روسیه امروز (دوشنبه) پیش از انجام مذاکرات رسمی، در نشست خبری مشترک کوتاهی در فلسطین اشغالی شرکت کردند.

نتانیاهو به عنوان اولین سخنران با تکرار ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: «اقدامات ضروری برای ممانعت از حضور نیروهای ایرانی در مرزهای اسرائیل را اجرا می کنیم».

وی با قدردانی از موضع رئیس جمهور روسیه در حمایت از امنیت رژیم صهیونیستی، گفت: «روابط بین مسکو و تل آویو خوب است».

پتروشف نیز با بیان اینکه مسکو توجه ویژه ای به امنیت تل آویو دارد، تصریح کرد: «ملاقات با مقامات اسرائیلی روی مسائل منطقه ای، مخصوصا سوریه تمرکز می کند».

دبیر شورای امنیت ملی روسیه با تاکید بر اینکه نشست سه جانبه با مقامات صهیونیستی و آمریکایی روی گام های سیاسی، امنیتی و بشردوستانه در سوریه تمرکز می کند، گفت: «این نشست سه جانبه مهم بوده و گام های سازنده ای بعد از برداشته خواهد شد».

این در حالی است که نتانیاهو پیشتر تاکید کرده بود موضوع ایران در اولویت گفت وگوها با این مقام عالی رتبه امنیتی روس است اما پتروشف تاکید کرد که سوریه در دستورکار آنها قرار دارد.

این مسئله مورد توجه رسانه های صهیونیستی نیز قرار گرفته و نوشتند: «در حالی که نتانیاهو از وجود تهدید فوری و ترس از حضور ایران در سوریه صحبت کرد اما پتروشف فقط درباره جنگ با تروریست ها در سوریه صحبت کرده و حتی یک کلمه هم درباره ایران نگفت».

نتانیاهو و پتروشف قرار است امروز با «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در فلسطین اشغالی دیدار و درباره موضوعات ایران و سوریه گفت وگو کنند.

نتانیاهو روز گذشته طی نشست خبری با بولتون ضمن تکرار ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، گفته بود از زمان امضای توافق هسته ای «ستیزه جویی های» تهران در منطقه افزایش یافته که هدف آن نیز تثبیت حضور نظامی خود در سوریه و رسانده تسلیحات پیچیده ازجمله موشک های نقطه زن به حزب الله است.

بولتون نیز که از روز گذشته به فلسطین اشغالی سفر کرده، در نشست خبری مشترک با نتانیاهو درباره نگرانی های تل آویو حول امنیت منطقه گفته بود: «من می توانم به شما اطمینان دهم که رئیس جمهور ترامپ، نگرانی هایی را که شما ابراز کردید کاملا درک خواهد کرد.»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha