قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۶۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

علت زیاد شدن مهمان های ناخوانده رنگی در آذربایجان غربی چیست؟

اخیراً آذربایجان غربی با مهمان های ناخوانده ای رو به رو شده؛ مهمان های زیبایی که سال ها بود که کمتر دیده می شدند، پروانه هایی که به گفته متخصصان دمای مناسب و افزایش سطح بارندگی های اخیر علت گسترش بیشتر آن ها بوده است.

علت زیاد شدن مهمان های ناخوانده رنگی در آذربایجان غربی چیست؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر سیدعلی صفوی عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه ارومیه با اشاره به این موضوع گفت: افزایش بارش ها در چند ماه اخیر و زمستان معتدل سال گذشته باعث افزایش جمعیت پروانه ها شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه محل رشد و تغذیه این پروانه ها گیاهان مرتعی بوده و این گیاهان در اثر افزایش بارندگی در حاشیه مزرعه ها و جاده ها رشد می کنند، به همین دلیل نیز بستر مناسبی جهت تغذیه، رشد جمعیتی و تولیدمثل بیشتر پروانه ها ایجاد شده است.

صفوی افزود: با توجه به اینکه در اثر بهبود تغذیه این پروانه ها، قدرت پرواز و انتشار آن ها نیز افزایش یافته است به همین جهت در اکثر نقاط بیشتر به چشم دیده می شوند.

این استاد حشره شناسی با اشاره به این نکته که با افزایش دمای هوا تعداد این پروانه ها کاهش پیدا می کند، گفت: این پروانه ها هیچ ضرری برای کشاورزی، محیط زیست و انسان ها ندارد و از این بابت جای نگرانی نیست.

صفوی بیان کرد: این پروانه ها بیشتر از گونه Vanessa Cardui از خانواده Nymphalidae هستند که زیبایی خاصی نیز دارند.


انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha