پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۶۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روایت دستگیری های ۳۰ خرداد ۶۰ از زبان لاجوردی / سازمان فداییان اکثریت به به موقع توبه کرد / رهبر چریک های فدایی اقلیت در چندین قتل شرکت داشته

حدود ۴۰۰ نفر در رابطه با درگیری های اخیر سازمان منافقین دستگیر شده اند که تعدادی از آن ها اعدام شده اند. بسیاری از کسانی را که دستگیر کرده بودیم به علت سبک بودن جرم شان پس از اظهار ندامت در محضر دادگاه آزاد شده اند و حتی کسانی که قیام مسلحانه کرده ولی در دادگاه اظهار تنفر و ندامت نمایند فقط به اندازه شناسایی و هویت در دادستانی خواهند ماند و یک لحظه اضافه تر آنان را نگه نمی داریم و آزاد می کنیم.

روایت دستگیری های ۳۰ خرداد ۶۰ از زبان لاجوردی / سازمان فداییان اکثریت به به موقع توبه کرد / رهبر چریک های فدایی اقلیت در چندین قتل شرکت داشته

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اسدالله لاجوردی، دادستان انقلاب اسلامی عصر سه شنبه دوم تیرماه ۶۰ در مصاحبه ای با روزنامه کیهان اعلام کرد که در پی درگیری های ۳۰ خرداد که با ورود مجاهدین خلق به فاز مسلحانه صورت گرفته است، تعداد ۴۰۰ نفر از عوامل گروه های سیاسی که در جریانات مسلحانه شرکت داشتند و همچنین ۳۵ نفر از اعضای دفتر بنی صدر، رئیس جمهوری معزول، دستگیر شدند. در این مصاحبه علاوه بر دادستان انقلاب، آیت الله محمدی گیلانی (حاکم شرع و رئیس دادگاه های انقلاب) و محمد کچویی (رئیس زندان اوین) نیز شرکت داشتند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. روزنامه کیهان این مصاحبه را فردای آن روز یعنی چهارشنبه سوم تیرماه در صفحات میانی خود منتشر کرد.

بخش هایی از پاسخ های این سه تن را که «انتخاب» از کیهان برگزیده و منحصر به دستگیری و اعدام اعضای سازمان مجاهدین خلق (منافقین) است در پی می خوانید:

۴۰۰ نفر از منافقین را دستگیر کردیم

لاجوردی: حدود ۴۰۰ نفر در رابطه با درگیری های اخیر سازمان منافقین دستگیر شده اند که تعدادی از آن ها اعدام شده اند. بسیاری از کسانی را که دستگیر کرده بودیم به علت سبک بودن جرم شان پس از اظهار ندامت در محضر دادگاه آزاد شده اند و حتی کسانی که قیام مسلحانه کرده ولی در دادگاه اظهار تنفر و ندامت نمایند فقط به اندازه شناسایی و هویت در دادستانی خواهند ماند و یک لحظه اضافه تر آنان را نگه نمی داریم و آزاد می کنیم.

در این میان تعدادی بودند که نه تنها اظهار پشیمانی نکردند بلکه اعتقاد داشتند که بهترین استراتژی در این مقطع زمانی علیه جمهوری اسلامی جنگ مسلحانه می باشد و اگر آن ها به این امر صریحا اعتراف کردند، لذا این افراد قابل این نیستند که در جامعه باشند و آزاد شوند زیرا به محض ورود به جامعه مجددا به جنایات خود ادامه خواهند داد و لذا تعدادی از این افراد به حکم دادگاه اعدام شده اند.

برای ما مسائل اجتماعی اهم بر همه مسائل است. اساس جامعه و حفظ و صیانت جامعه در این است که دادستانی انقلاب احساساتی عمل نکند. اگر ما بخواهیم صرفا به این دلیل که این افراد تحت تاثیر احساسات شان با کارد بدن های مردم و پاسداران را تکه تکه و یا با نارنجک و بمب های مختلف مردم و شخصیت های جامعه را به قتل برسانند از گناه آنان درگذریم این شیوه رایج شده و چیزی نخواهد گذشت که مردم بی دفاع ما را به خاک و خون بکشند. ما وظیفه داریم جامعه را کنترل کنیم و در مقابل قانون شکنی قاطعانه ایستادگی کنیم زیرا دشمن چون دریافته است که ما تاکنون از گناه جوانان کم سن و سال گذشه و سخت نگرفته ایم لذا او با استفاده از این حربه یعنی این که عملیات ایذایی و مسلحانه خود را از طریق همین جوانان کم سن و سال به مرحله اجرا درمی آورد ولی ما به این امر پی بردیم و قاطعانه در برابر آن ها خواهیم ایستاد.

سعید سلطان پور در چندین قتل شرکت داشت

لاجوردی: سعید سلطان پور در چندین قتل شرکت داشته و جنایات فجیعی در کردستان مرتکب شده و رهبر چریک های فدایی اقلیت بوده.

[در پاسخ به این که چرا فرخ نگهدار که در کردستان علیه جمهوری اسلامی جنگیده اکنون آزاد است] قبلا اعلام کرده بودیم که هرکس و یا هر گروهی توبه کند و بخواهد مبارزه سیاسی بکند آزاد است و سازمان فداییان اکثریت نیز یکی از این گروه ها بود که به موقع توبه و اعلام کرد که در خط مشی مسلحانه شان به بن بست رسیده است لذا از این رو ما با سازمان ها و گروه هایی که بخواهند مبارزه سیاسی بکنند اجازه فعالیت خواهیم داد.

چرا نام برخی اعدام شدگان خرداد ۶۰ فاش نشد

آیت الله محمدی گیلانی: عده ای حاضر نیستند مشخصات خود را به دادگاه بدهند لذا ما بر اساس مدارک و ادلاتی که از متهم به دست آورده ایم محاکمه می کنیم، ولی به طور کلی باید بگویم که حکم روی نام نمی رود بلکه روی شخص است.

ما به بهانه ایام و اعیاد مختلف افراد زیادی را بدون این که اعلام کنیم آزاد کرده ایم و مدتی است که افراد منتظر دادگاه را که جرم آن ها کم بوده با گرفتن ضمانت کفیل آزاد کرده ایم تا نوبت دادگاه شان فرا رسد.

در این چند روز تعدادی دادگاه های فوق العاده جهت تسریع در امر بازداشت شدگان آماده شده اند که هرچه زودتر تکلیف شان روشن شود.

هشدار به دستگیرشدگان بی نام و نشان

کچویی، رئیس زندان اوین: کسانی را که ما دستگیر کرده ایم چنان چه مشخصات خود را کامل معرفی کنند ما بلافاصله مراتب را به خانواده های شان اطلاع خواهیم داد تا جهت روشن شدن وضع شان و تعیین وقت ملاقات به اوین مراجعه نمایند، اما تا زمانی که این افراد خود را معرفی نکنند امیدی به آزادی آن ها نیست و خانواده های آنان باید مسئول این گرفتاری را سازمان منافقین بدانند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha