پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۶۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نخستین خودرویی که سرعت بیش از 100 کیلومتر را طی کرد

نخستین باری که یک ماشین با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت حرکت کرد، زمانی بود که از یک ماشین تمام الکترونیک در سال 1899 استفاده کرد.

نخستین خودرویی که سرعت بیش از 100 کیلومتر را طی کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نخستین باری که یک ماشین با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت حرکت کرد، زمانی بود که از یک ماشین تمام الکترونیک در سال 1899 استفاده کرد.

حرکت کردن با سرعت بالا از مدت ها پیش از آرزوهای بشر محسوب می شده و به نظر می رسد سرعت بالا نخستین بار با یک خودروی تمام الکتریکی در میسر شد.

این خودرو الکتریکی  به نام La Jamais Contente اولین وسیله نقلیه جاده ای بود که سرعت 100 کیلومتر در ساعت را پشت سر گذاشت. این رکورد در سال 1899 در پاریس ثبت شد. این خودرو یک وسیله نقلیه بلژیکی با موتورهای Postel-Vinay با 25 کیلو وات باتری، بود.  لاستیک های این خودرو میشلن بود و برای طراحی این خودرو از آلیاژ سبک استفاده شده بود.

کامیل ژناتزی راننده بلژیکی و مهندسی بود که این خودرو را طراحی کرده بود. او با خودرو خود به سرعت 105.882 کیلومتر در ساعت رسید و موفق شد آرزوی بشر را تحقق بخشد. ظاهر این خودرو نیز در نوع خود بسیار جالب بود و بی شباهت به یک موشک چهارچرخ نبود. به نظر می رسد این خودرو به شیوه ای طراحی شده بود که برای سفر با سرعت بالا مناسب باشد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha