پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۶۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مرگ روزانه 12 نفر در کشور براثر اعتیاد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به رغبت نوجوانان به مصرف مواد مخدر گفت: روزانه 12 نفر در کشور براثر اعتیاد به مواد مخدر جان خود را از دست می دهند که ضروری است همه این زنگ خطر را جدی بگیرند.

مرگ روزانه 12 نفر در کشور براثر اعتیاد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از رشت، محمدحسین شاهکویی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با ابراز نگرانی از کاهش سن معتادان به مواد مخدر در استان اظهار کرد: نرخ شیوع اعتیاد در سنین 15 تا 64 سال در استان چهار و پنج دهم درصد است.

وی با بیان اینکه بسیاری از خانواده ها و والدین از مضرات مواد مخدر بی اطلاع هستند، گفت: اعتیاد نوجوانان به مواد مخدر به ویژه گل نگران کننده است و باید در این زمینه اطلاع رسانی بیشتر انجام شود و همه نهادهای متولی پای کار بیایند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به اینکه بر اساس آمارها حدود 50 هزار معتاد در گیلان شناسایی شده اند، افزود: نیمی از افراد شناسایی شده معتاد در سطح استان در مراکز ترک اعتیاد تحت درمان هستند.

شاهکویی با اذعان به اینکه ایران، شاهراه قاچاقچیان در انتقال مواد مخدر به اروپا است، تصریح کرد: روزانه 12 نفر در کشور براثر اعتیاد به مواد مخدر جان خود را از دست می دهند که ضروری است همه مردم و مسؤولین این زنگ خطر را جدی بگیرند.

افتتاح 3 مرکز درمان مدار در سال جاری

مدیرکل بهزیستی گیلان نیز با اشاره به اینکه تاکنون حدود 26 هزار نفر از خدمات مراکز ترک اعتیاد بهزیستی استفاده کرده اند، اظهار کرد: در زمان کنونی به 220 معتاد متجاهر در تنها مرکز ماده 16 ترک اعتیاد بهزیستی خدمات رسانی می شود.

وی با بیان اینکه بهزیستی از سال گذشته در مبارزه با اعتیاد، رویکرد اجتماع محور در پیش گرفته است، افزود: در سال گذشته 702 هزار نفر در زمینه پیشگیری و آموزش آسیب های اعتیاد، آموزش دیده اند.

نحوی نژاد با اذعان به اینکه اکنون 141 مرکز ترک اعتیاد در گیلان با نظارت بهزیستی فعالیت می کنند، گفت: در هفته مبارزه با مواد مخدر سال جاری نیز سه مرکز درمان مدار دیگر هم در استان افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/84008

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha