پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۶۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش اعمال خشونت آمیز راست گرایان افراطی در آلمان

در حالی که آمار نهادهای امنیتی آلمان حاکی از افزایش آشکار اقدامات خشونت آمیز با انگیزه راست گرایانه در سال ۲۰۱۸ است، وزیر کشور آلمان به تازگی گفته که راست گرایی افراطی در این کشور به یک خطر واقعی تبدیل شده است.

افزایش اعمال خشونت آمیز راست گرایان افراطی در آلمان

نشریه بیلد ام زونتاگ با استناد به تازه ترین آمار اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی، که نهاد مسئول برای مقابله با جرایم امنیتی در آلمان محسوب می شود، گزارش داد که خشونت با انگیزه راست گرایانه در سال ۲۰۱۸ به شکل محسوسی نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

بر پایه این گزارش، در سال گذشته ۴۸ مورد اقدام خشونت آمیز راست گرایان در آلمان به ثبت رسیده، در حالی که این رقم در سال قبل از آن ۲۸ مورد بوده است.

این آمار با استناد به گزارش اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی در مورد تحولات امنیتی سال ۲۰۱۸، که هنوز به طور رسمی منتشر نشده، اعلام شده است.

وزارت کشور آلمان از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده و خبر داده که گزارش اداره فدرال روز پنج شنبه به طور رسمی منتشر خواهد شد.

به نوشته بیلد ام زونتاگ، در سال گذشته تعداد افراد شناخته شده با گرایش راست گرایانه افراطی ۲۴ هزار و ۱۰۰ نفر و اندکی بیش از این افراد در سال ۲۰۱۷ بوده است.

این نشریه می نویسد، نهادهای امنیتی آلمان نزدیک به نیمی از این افراد (۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر) را در زمره کسانی طبقه بندی کرده اند که آمادگی دارند دست به خشونت بزنند.

بنابر این گزارش در سال ۲۰۱۸ شش سوءقصد انجام شده که به عنوان اقداماتی با انگیزه احتمالی راست گرایانه افراطی به ثبت رسیده و همه به نوعی سویه بیگانه ستیزی داشته اند.

در میان کسانی که هدف حمله های راست گرایان قرار گرفته اند، در کنار خارجی ها به خصوص پناهجویان و مسلمانان، برخی سیاستمداران مدافع حقوق شهروندان خارجی نیز قرار داشته اند.

یکی از تازه ترین قربانیان خشونت راست گرایان والتر لوبکه، سیاست مدار حزب دموکرات مسیحی و فرماندار منطقه کاسل است که دوم ژوئن در بالکن خانه مسکونی خود به ضرب گلوله به قتل رسید.

مارکوس اشمیت، سخنگوی دادستانی فدرال آلمان مستقر در شهر کارلسروهه هفته گذشته در یک کنفرانس خبری از شناسایی و بازداشت مظنون اصلی این واقعه خبر داد و او را یک شهروند ۴۵ ساله آلمانی با پیشینه راست گرایی معرفی کرد. انگیزه مظنون و ارتباط احتمالی او با یک تشکیلات تروریستی راست گرایان هنوز مشخص نیست.

هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان در واکنش به قتل والتر لوبکه، خواستار مبارزه قاطعانه علیه راست گرایی افراطی شد. او گفت: راست گرایی افراطی به خطری واقعی تبدیل شده است.

زهوفر در گفت وگو با گروه رسانه ای فونکه هشدار داد، اگر سوء ظنی که در رابطه با قتل فرماندار کاسل نسبت به راست گرایان وجود دارد اثبات شود، در این صورت این روند بسیار خطرناک است.

دویچه وله گزارش داد، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز در واکنش به قتل لوبکه از وجود مشکلی به نام تروریسم راست گرایانه در این کشور سخن گفت و خاطر نشان کرد که در آلمان ۱۲ هزار دست راستی خشونت طلب وجود دارند که علیه ۴۵۰ نفر آنها که مخفی شده اند حکم جلب صادر شده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha