قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۶۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بسته ی خبری| از تأکید امام جمعه یزد بر لزوم ایجاد پارک ویژه بانوان تا انتقادها به وعده های عملی نشده نماینده یزد در مجلس و نزدیک شدن یزدی ها به وضعیت قرمز در مصرف برق

در بخش بسته ی خبری یک شنبه 2 تیرماه، مهم ترین اخبار استان یزد در روزی که گذشت را مرور و بررسی کنید.

بسته ی خبری| از تأکید امام جمعه یزد بر لزوم ایجاد پارک ویژه بانوان تا انتقادها به وعده های عملی نشده نماینده یزد در مجلس و نزدیک شدن یزدی ها به وضعیت قرمز در مصرف برق

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از یزد، بخش بسته خبری که دربرگیرنده مهم ترین اخبار استان یزد از رسانه های گوناگون است، به صورت روزانه در صفحه ی استان یزد خبرگزاری فارس منتشر خواهد شد.

مهم ترین اخبار روز یک شنبه ۲ تیرماه که در رسانه های استان یزد منتشر شد به شرح زیر است:

*امام جمعه یزد: بارها به شهرداری یزد ایجاد پارک های بانوان را تذکر داد

آیت الله ناصری: تأکید ویژه ای که ما داریم این است که بانوان در فضاهایی با امکانات لازم و البته اختصاصی آن ها به تفریح و ورزش بپردازند.

هم در دوران شهردار قبلی و هم الان در جلسات به این موضوع تأکید کردم که نسبت به ایجاد پارک های اختصاصی برای بانوان با امکانات لازم و خوب اقدام شود که بانوان بتوانند تفریح کرده و به ورزش در این پارک ها بپردازند به علاوه اینکه این پارک ها در محلات مختلف باشد تا بانوان برای مراجعه به آن سختی نداشته باشند.

*انتقاد اعضای شورای شهر یزد از وعده های عملی نشده نماینده یزد در مجلس

ابو ترابی عضو شورای شهر یزد با انتقاد از عدم بازگشت ۳۷ میلیارد تومان جریمه راهنمایی و رانندگی شهروندان یزدی به یزد و اجرا نشدن قانون در این زمینه از عدم پیگیری نماینده یزد در مجلس در این زمینه، بحث پساب و طرح مدیریت شهری انتقاد کرد.

غلامعلی سفید، رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز با درخواست از موسوی نماینده یزد در مجلس در خصوص پیگیری مجدد در بحث پساب به موضوع مدیریت یکپارچه شهری اشاره کرد و گفت: ما در همه زمینه ها ازجمله اتباع، فضای سبز و فاضلاب شهری قدم برداشتیم اما هیچ جلسه و همکاری با ما انجام نشد و همراهی صورت نگرفت.

*مردم استان یزد بیش از چهار میلیارد تومان به سیل زدگان کمک کردند

مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور از کمک های نقدی و غیر نقدی مردم استان یزد از طریق هلال احمر به ارزش بیش از چهار میلیارد تومان در کمک به سیل زدگان خبر داد.

*نزدیک شدن یزدی ها به وضعیت قرمز در مصرف برق

مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر: نقشه پایش برق مصرفی در سراسر کشور، نشان دهنده قرمز شدن وضعیت مصرف برق در برخی از استان های کشور است.

رنگ زرد در این نقشه به معنای افزایش مصرف در استان هاست که اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، یزد و جنوب کرمان ازجمله این استان ها هستند و باید مصرف برق کنترل شود.

*کاهش ۲۰ درصدی قیمت میوه در یزد

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد: انواع میوه ها به فراوانی در بازار یزد وجود دارند و قیمت اکثر میوه ها نیز نسبت به هفته های گذشته با نرخ پایین تر عرضه می شوند.

مشرف افزود: گیلاس که قیمت آن از مرز ۳۰ هزار تومان نیز گذشته بود اکنون تقریباً بین ۸ تا ۲۰ هزار تومان در میدان میوه و تره بار عرضه می شود.

همچنین زردآلو که بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان به فروش می رفت به قیمت پنج هزارتا ۱۲ هزار تومان در میدان میوه و تره بار رسیده است./یزد رسا

*رویش بیش از ۹۰۰ گونه گیاهی باارزش در یزد

رئیس اداره مرتع داری منابع طبیعی استان یزد گفت: بیش از ۲۰۰ گونه از این گیاهان جزو گیاهان دارویی صنعتی محسوب می شوند.

درخشانی با اشاره به اینکه زیره سیاه، آنغوزه، آویشن، بومادران، خارمریم وکاکوتی، کلپوره و ریواس ازجمله مهم ترین گیاهان دارویی استان یزد است افزود: بارندگی های امسال موجب افزایش رشد گیاهان دارویی در دشت ها و مراتع استان شده است.

*واکنش ها به اجبار دانشجویان محجبه دانشگاه یزد به برداشتن چادر در جلسه امتحان / پیگیری سرپرست دانشگاه و عذرخواهی مراقب متخلف

بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در بیانیه ای، به مجبور کردن دانشجویان بر برداشتن چادر در جلسه امتحان اعتراض کردند و پیگیری این موضوع رو خواستار شدند.

پس ازاین واکنش ها، سرپرست دانشگاه یزد به نهادهای نظارتی دانشگاه دستور داد تا موضوع بدسلیقگی صورت گرفته بررسی و با فرد خاطی برخورد شود. مراقب دانشگاه نیز، با پی بردن به اشتباه خود هدف از این اقدام را صرفاً ممانعت از سوءاستفاده از این پوشش مقدس برای تقلب و وهن آن در جلسات امتحانی ذکر کرد و با ابراز پشیمانی از تصمیم نادرست خود و بدسلیقگی صورت گرفته، از دانشگاهیان و دانشجویان متدین دانشگاه عذرخواهی کرد.

*اخراج تعدادی از کارگران معدن کوشک بافق به بهانه کمبود آب/ قول پیگیری فرماندار

تعدادی از کارگران معدن کوشک بافق به بهانه کمبود آب اخراج شدند؛ در این راستا اثرانگشت این کارگران از دستگاه حضوروغیاب حذف شده و به آن ها گفته شده که مدیرعامل تصمیم گرفته است در این معدن تعدیل نیرو کند.

مسئول روابط عمومی معدن کوشک علت این اخراج را کمبود آب در معدن اعلام کرده و این در حالی است که قسمت کارخانه این معدن نیاز به آب دارد درصورتی که افراد اخراج شده از قسمت روز باز این معدن می باشند.

فرماندار بافق نیز در واکنش به بیکاری کارگران معدن کوشک گفت: رئیس اداره کار شهرستان را مأمور بررسی این موضوع کرده ام و قرار است او بررسی کند و به من گزارش دهد که این مسئله از کجا نشأت می گیرد.

*کشف ۳۰ تن مواد مخدر توسط نیروی انتظامی استان یزد در سال گذشته

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان یزد: پلیس استان در سال گذشته موفق به کشف ۳۰ تن مواد مخدر و همچنین موفق به متلاشی کردن ۵۴ باند توزیع مواد مخدر شد و در سه ماهه سال جاری نیز هفت تن مواد مخدر کشف و ۱۴ باند توزیع مواد مخدر متلاشی شد.

سال گذشته در سطح استان یزد ۴۴۷ طرح پاک سازی در سطح استان یزد اجرا شد که به واسطه آن قریب به یک تن مواد مخدر کشف شد.

* ۳۳ هزار معتاد تحت پوشش مراکز درمانی استان

نماینده رئیس کمیته درمان شورای مبارزه با مواد مخدر استان یزد: درمجموع ۳۲ هزار و ۹۷۶ معتاد در سال گذشته در استان تحت نظر و درمان در مراکز سرپایی خصوصی، کلینیک های سرپایی اعتیاد و کمپ ترک اعتیاد بودند.

در مراکز سرپایی خصوصی و کلینیک های سرپایی اعتیاد استان یزد ۲۷ هزار نفر حضور دارند که از این تعداد یک هزار و ۶۰۰ نفر بانوان هستند و در کمپ ها نیز چهار هزار و ۹۷۳ نفر حضور پیدا کردند که ۱۳۰ نفر آن ها بانوان هستند.

*شناسایی ۱۵۰ متخلف در نظام اداری یزد

مدیرکل بازرسی یزد: در یک سال گذشته ۱۵۰ متخلف در نظام اداری شناسایی و برای بررسی و رسیدگی به موارد اتهام به هیئت رسیدگی به تخلفات کارمندان اداری استان معرفی شدند. از این تعداد حدود ۸۰ درصد معرفی شدگان طبق مقررات محکوم شدند.

*رونمایی از قدیمی ترین نسخه خطی قرآن کریم در رویداد سه شنبه های فرهنگی یزد

در حاشیه اولین ویژه برنامه سه شنبه های فرهنگی در یزد از قدیمی ترین نسخه خطی قرآن کریم که در سال ۷۱۲ قمری کتابت شده، رونمایی می شود.

گفتنی است هم زمان با هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی اولین برنامه سه شنبه های فرهنگی با حضور علاقه مندان به فرهنگ دینی و فعالان کتاب و کتاب خوانی در کتابخانه وزیری یزد برگزار خواهد شد.

*رتبه سیزدهم هیئت فوتبال استان یزد در کشور

فدراسیون فوتبال در نامه ای رتبه بندی هیئت های فوتبال کشور در فصل 97-96 را اعلام کرد که بر این اساس هیئت فوتبال استان یزد با کسب 3 هزار و 757 امتیاز در بین 21 استان غیر برخوردار کشور در جایگاه سوم و در بین 31 استان کشور در جایگاه سیزدهم قرار گرفت.

پایان پیام/۹۰۰۱۷

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha