قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۵۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی:

دادگستری آذربایجان غربی با کمبود نیروی انسانی مواجه است

ارومیه – رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: هم اکنون دادگستری استان با کمبود نیروی انسانی مواجه است.

دادگستری آذربایجان غربی با کمبود نیروی انسانی مواجه است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اکبر گروسی عصر یکشنبه در همایش تجلیل از قضات و کارکنان نمونه دادگستری آذربایجان غربی و ادارات تابعه این مجموعه اظهارداشت: در حال حاضر ۴۵ درصد از ظرفیت قاضی و ۴۳ درصد از ظرفیت کارکنان تامین شده این در حالی است که میزان رسیدگی به پرونده های ورودی ۱۰۰ درصد رشد دارد.

وی ادامه داد: تحقق منویات مقام معظم رهبری و احساس امنیت مردم در مراجعه به دستگاه قضائی از مهمترین اهداف این مجموعه است و امروز به واسطه قضات خالص، مجاهد و شجاع و کارکنان سالم و برجسته در دادگستری آذربایجان غربی افق های روشنی از خدمت رسانی به مردم را شاهد هستیم.

گروسی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۱.۵ درصد از قضات و کارکنان دادگستری آذربایجان غربی از وابستگان خانواده معظم شهدا هستند که این امر تفکر انقلابی و بسیجی را در اجرای امور حاکم کرده است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی همچنین نظارتهای حاکم بر عملکرد قضات را بسیار بالا توصیف کرد و گفت: در هیچ سازمانی به اندازه قوه قضائئیه چنین نظارتهایی وجود ندارد و همین مسئله باعث شده است تا دستگاه قضائی سالم باعث افتخار کشور باشد.

گروسی اضافه کرد: ۴۹.۴ درصد از پرونده های وارده به دادگستری استان به شوراهای حل اختلاف اختصاص دارد که در سال گذشته از مجموع ۲۲۳ هزار و ۷۰۰ پرونده ۲۲۳ هزار و ۶۰۰ پرونده مخدومه شد.

وی افزود: پارسال ۳۸ درصد از پرونده ها را با مصالحه و سازش مختومه شد که این این شاخص از متوسط کشوری بالاتر است و چنین عملکردی آذربایجان غربی را در بین ۱۰ استان برتر کشور در زمینه تحقق صلح و سازش در پرونده های قضائی قرار داده است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: پارسال ۳۸ درصد از پرونده های قضایی با مصالحه و سازش مختومه شد و این عملکرد از متوسط میانگین کشور بالاتر است.

یکی از نمایندگان مردم آذربایجان غربی در این مراسم به تشریح ویژگیهای قاضی در نظام اسلامی پرداخت و شجاعت، شرافت و انقلابی بودن را از ویژگیهای بارز قضات در قوه قضائیه دانست و گفت: تکریم قاضی در نظام اسلامی یک اصل تاکید شده است و باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام عسگر دیرباز با اشاره به اینکه قوه قضائیه جلوه گاه وحدت حوزه و دانشگاه است افزود: امروز رشد و بالندگی این مجموعه در سایه تلاش و فداکاری کارکنان و قضات دستگاه قضا مشهود است و می توان به دلیل مجاورت با چند کشور، برای کمک به رای قاضی در امور کارشناسی از تجربه کشورهای همسایه نیز بهره گرفت.

در این مراسم همچنین از ریش سفیدان روستای گنبد ارومیه که پس از سالها نزاع و کشته شدن ۵ نفر، سال گذشته با صلح و سازش به اختلاف خود پایان داده بودند قدردانی شد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha