قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۵۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پمپئو به عربستان و امارات سفر می کند

وزیر خارجه آمریکا برای آنچه که «اطمینان از همسویی راهبردی» خوانده شده، امشب به عربستان سعودی و امارات عربی متحده سفر می کند.

پمپئو به عربستان و امارات سفر می کند
«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه گفت امشب برای بحث درباره تحولات منطقه غرب آسیا به عربستان سعودی و امارات عربی متحده سفر می کند.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «اسکای نیوز»، پامپئو هدف از این سفر را «اطمینان از همسویی راهبردی» با این دو کشور در قبال تحولات منطقه توصیف کرده است.

ریاض و ابوظبی از متحدان اصلی ایالات متحده در راهبرد فشار به ایران به شمار می آیند و از تحریم های واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده اند. هفته گذشته یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا وارد حریم هوایی ایران شد و هدف سامانه پدافند قرار گرفت. اطلاعات راداری نشان می دهد این پهپاد از امارات برخاسته و به سوی ایران حرکت کرده است.

پامپئو هفته پیش هم با فرماندهان مقر مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا (سنتکام) دیدار و گفت وگو کرد. وی پس از آن دیدار، گفت: «ما قطعا درباره چالش های ایران صحبت کردیم. ما درباره تصمیم سنتکام در زمینه انتقال هزار نظامی بیشتر (به منطقه غرب آسیا) حرف زدیم ... تا اطمینان حاصل کنیم که ما در موقعیتی برای انجام کار درست قرار بگیریم که همان ادامه کار برای ترغیب (جمهوری) اسلامی ایران درباره این موضوع است که ما جدی هستیم و مانع تجاوزگری بیشتر آنها در منطقه می شویم».

در هفته های اخیر اقدامات تحریک آمیز آمریکا از جمله افزایش حضور نظامیان این کشور در منطقه، اعمال تحریم های تازه و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های تروریستی، به افزایش تنش در منطقه منجر شده است. ورود یک فروند پهپاد جاسوسی این کشور به حریم هوایی ایران، تازه ترین نمونه از این اقدامات تحریک آمیز است که با پاسخ  جمهوری اسلامی ایران روبرو شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha