قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۵۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دبیر ستاد اربعین خوزستان مطرح کرد:

لزوم پیش بینی اقدامات لازم برای تردد زائران اربعین در گرمای امسال

اهواز - دبیر ستاد اربعین خوزستان گفت: با توجه به گرمای شدید هوا نسبت به سال های قبل، تمامی اقدامات لازم برای تسهیل در تردد زائران باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

لزوم پیش بینی اقدامات لازم برای تردد زائران اربعین در گرمای امسال

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا نجاتی ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین خوزستان اظهار کرد: با توجه به گرمای شدیدتر هوا نسبت به سال های قبل تمامی اقدامات لازم برای تسهیل در تردد زائران باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه همه دستگاه ها باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند، افزود: اداره کل راه شهرسازی نیز باید کار آسفالت، نصب تابلوها و گاردریل و همچنین خط کشی ها را به خوبی انجام دهد چون جزو تعهدات آنهاست.

دبیر ستاد اربعین خوزستان تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب نیز برای تأمین لوله کشی آب یا پمپاژ آن باید اقدامات لازم را انجام دهد.

نجاتی با اشاره به شرایط آب و هوایی استان در ایام اربعین یادآور شد: شرایط آب و هوایی نسبت به سال های قبل متفاوت و قطعاً زائران یک شب یا روز نیاز به اسکان موقت در مرز دارند.

وی با بیان اینکه زائران به دلیل گرمای هوا روزها استراحت و شب ها حرکت می کنند، تأکید کرد: بنابراین محل های اسکان نیز باید خنک و با فراهم کردن فضای مناسب خصوصاً سرویس بهداشتی برای آنها امکان استراحت را فراهم کنیم.

دبیر ستاد اربعین خوزستان با اشاره به استفاده از ظرفیت سالن ها و مدارس آموزش و پرورش و همچنین محل های اسکان راهیان نور برای زائران حسینی ادامه داد: در شهرهای منتهی به مرز از جمله آبادان، خرمشهر، اهواز، سوسنگرد و حمیدیه نیز باید امکانات لازم برای اسکان زائران فراهم و مثل دوره های قبل از ظرفیت های مردمی نیز بهره مند شد.

نجاتی بیان کرد: پراکنش موکب ها، میزان اسکان زائران و حتی پذیرایی از آنها باید از قبل پیش بینی و برنامه ریزی های لازم برای این بخش ها انجام شود.

وی در پایان با بیان اینکه کمیته بازرسی و ارزیابی نیز فعال و نظارت های لازم را دارد، یادآور شد: با تصمیم استاندار خوزستان جلسات بعدی ستاد را در مرزهای شلمچه و چذابه برگزار می کنیم تا میزان فعالیت و کارکرد دستگاه های متولی ارزیابی شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha