قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۵۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اجرای مصوبه دولت برای حمایت از سیل زدگان کشاورزی در سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اجرای مصوبه سی و یکم فروردین ماه هیأت وزیران برای حمایت بلاعوض و تسهیلاتی از سیل زدگان بخش کشاورزی در این استان خبر داد.

اجرای مصوبه دولت برای حمایت از سیل زدگان کشاورزی در سمنان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سمنان، سیدحسن میرعماد عصر امروز در جلسه کارگروه فرعی مدیریت مخاطرات کشاورزی استان سمنان اظهار کرد: مصوبه دولت پس از ابلاغ اعتبار از سوی دولت در راستای حمایت از خسارت دیدگان ناشی از سیل در بخش کشاورزی استان سمنان اجرایی می شود.

وی با اشاره به میزان خسارت ناشی از وقوع برف، آب گرفتگی و طوفان به بخش کشاورزی این استان گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده از ابتدای سال 1398 تا بیست و نهم فروردین ماه امسال، درمجموع بیش از 639 میلیارد و 155 میلیون ریال به بخش کشاورزی استان سمنان خسارت واردشده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: بیشترین خسارت ناشی از وقوع برف، آب گرفتگی و طوفان فروردین ماه سال 98 در این استان مربوط به حوزه آب وخاک و امور زیربنایی بخش کشاورزی این استان بوده است.

میرعماد افزود: برف، آب گرفتگی و طوفان فروردین ماه امسال درمجموع بیش از 234 میلیارد و 591 میلیون ریال به حوزه آب وخاک و امور زیربنایی بخش کشاورزی استان سمنان خسارت زد که این رقم شامل 37 درصد مجموع خسارت وارده به بخش کشاورزی استان سمنان در این ماه بود.

میرعماد با اشاره به اینکه 31 درصد از خسارت واردشده ناشی از برف، آب گرفتگی و طوفان فروردین ماه امسال در حوزه زراعت بود، اضافه کرد: برف، آب گرفتگی و طوفان ماه نخست امسال، بیش از 197 میلیارد و 963 میلیون ریال به زمین های زراعی استان سمنان خسارت زد.

وی از خسارت 144 میلیارد و 169 میلیون ریالی ناشی از بارندگی های فروردین ماه امسال به باغات استان سمنان خبر داد و خاطرنشان کرد: این میزان برابر با 22 درصد مجموع خسارت واردشده به بخش کشاورزی استان سمنان در فروردین ماه امسال بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان یادآور شد: ناپایداری های جوی فروردین ماه امسال همچنین بیش از 62 میلیارد و 432 میلیون ریال نیز به حوزه دام، طیور و آبزیان استان سمنان خسارت زد که این میزان شامل حدود 10 درصد از مجموع خسارت به بخش کشاورزی این استان در فروردین ماه امسال بود.

انتهای پیام/2249/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha