قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۵۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بعیدی نژاد: اگر در ورودی سفارت دیگری مسدود می شد، دولت انگلیس چه کار می کرد؟

سفیر ایران در لندن با اشاره به گزارش های غلط مخابره شده از سوی کارزار تبلیغاتی همسر زاغری گفت: اگر در ورودی سفارت دیگری مسدود می شد، دولت انگلیس چه برخوردی را صورت می داد؟

بعیدی نژاد: اگر در ورودی سفارت دیگری مسدود می شد، دولت انگلیس چه کار می کرد؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

«حمید بعیدی نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با اشاره به تحصن «ریچارد راتکلیف» همسر نازنین زاغری در مقابل سفارت ایران در لندن در صفحه توئیترش با انتشار عکسی نوشت: «کمپین تبلیغاتی آقای راتکلیف به رسانه ها گزارش غلط داده که سفارت ایران در لندن دیواری را برای احاطه و ساکت کردن او در مقابل سفارت احداث کرده است. او به صورت غیرقانونی ورودی مقابل سفارت را اشغال کرده، ولی هیچ دیواری وجود ندارد. ما فقط یک پَنل (حفاظ) برای حفاظت از حریم خصوصی کارمندان سفارت در این محل قرار دادیم.»

وی در توئیت دیگری افزود: «از ابتدای شروع این تحصن از او و مقامات انگلیسی فقط خواستیم که هم او و هم مقامات این کشور به قانون احترام بگذارند و او به اعتراض در خیابان مقابل سفارت ادامه دهد، نه اینکه ورودی سفارت توسط او مسدود شود. برای من جای سؤال دارد که اگر شخص دیگری تلاش می کرد که در ورودی دیگر سفارتخانه ها را مسدود کند، انگلیس چه برخوردی صورت می داد؟!»

سفیر ایران در لندن بامداد یکشنبه (26 خرداد ماه) در صفحه توئیترش با انتشار تصویری از تجمع چند معترض در مقابل در ورودی سفارت ایران در لندن خبر داد که مانع از ورود دیپلمات های ایرانی به ساختمان سفارت شده اند. به گفته بعیدی نژاد علی رغم هشدارهای متعدد به پلیس و وزارت امور خارجه انگلیس، این قضیه ادامه داشته و کماکان پیاده روی جلوی سفارت مسدود است و امکان تردد دیپلمات ها وجود ندارد.

بعیدی نژاد همچنین دوشنبه 27 خرداد ماه با انتشار تصویری نوشت: «آقای راتکلیف اصرار دارد حضور خود و همراهانش درب اصلی سفارت را سد نکرده و بدون ایجاد مشکلی برای کار سفارت، خود به تنهایی در گوشه ای نشسته است. تصویر زیر وضعیت تجمع جلوی درب اصلی سفارت حداقل از صبح امروز است.جلوی درب سفارت مسدود و تجمع افراد امکان رفت و آمد عادی را غیر ممکن کرده است.»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha