قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۵۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

برداشت کلزا از ۷۲۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی استان قزوین آغاز شد

قزوین- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: عملیات برداشت کلزا از سطح ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی استان آغاز شده است.

برداشت کلزا از ۷۲۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی استان قزوین آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، تورج بنیادی اظهار کرد: از سطح ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی استان پیش بینی می شود حدود ۱۵ هزار تن محصول کلزا از این میزان سطح زیر کشت برداشت شود.

وی افزود: تمهیدات و امکانات لازم برای خرید این محصول در سطح شهرستانهای قزوین، البرز، آبیک، بوئین زهرا، تاکستان و آوج انجام شده و ۵ مرکز خرید «یک مرکز در قزوین، یک مرکز بوئین زهرا، یک مرکز البرز، یک مرکز آبیک و یک مرکز در تاکستان» کار خرید کلزا از کشاورزان استان را برعهده دارند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: ۱۰ کارشناس آموزش بر روند خرید کلزا نظارت دقیق دارند.

بنیادی گفت: با توجه به هماهنگی های انجام شده با اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان و همزمان با ثبت اطلاعات محموله های دریافتی در سامانه جامع خرید تضمینی؛ نسبت به پرداخت به موقع وجوه کشاورزان اقدام خواهد شد.

وی تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا در سال جاری؛ با ۲ درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت ۳۴ هزار و ۳۹۸ ریال است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یاد آور شد: در مراکز خرید با هماهنگی های انجام شده دانه کلزای تا ۱۰ درصد ناخالصی و ۲۰ درصد رطوبت قابل خریداری است.

بنیادی خاطر نشان کرد: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای ۱۰ درصد و افت ناخالصی بالای ۲ درصد به نسبت از وزن محصول کلزای تولیدی کسر و وجه آن پرداخت می شود.

آغاز خرید کلزا از کشاورزان استان قزوین از ۲۷ خرداد ماه سال جاری آغاز و همچنان ادامه دارد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha