قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۵۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فعالیت 30 کمپ ترک اعتیاد در استان هرمزگان

مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان با بیان اینکه سازمان بهزیستی در حوزه درمان و پیشگیری فعالیت می کند گفت: 30 کمپ ترک اعتیاد دارای مجوز از بهزیستی و مراکز درمانی در استان فعالیت می کنند.

فعالیت 30 کمپ ترک اعتیاد در استان هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،   از بندرعباس، غلامحسین رنجبر صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این که برای اولین بار یک کمپ ترک اعتیاد بانوان نیز در شهر بندرعباس راه اندازی شده است اظهار داشت: در حالی که این کمپ ظرفیت پذیرش ۵۰ نفر را دارد اما هم اکنون ۲۰ نفر پذیرش کرده است.

 وی با تاکید بر اینکه تمام فعالیت ها توسط سمن ها در حوزه پیشگیری و درمان انجام می شود افزود: به غیر از شهرستان بستک همه شهرستان های استان دارای مراکز ترک اعتیاد هستند و در بندرعباس نیز ۱۰ کمپ وجود دارد که در سال گذشته ۲ هزار و ۵۳۴ نفر پذیرش کمپ های استانی بوده است.

 رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان ادامه داد: ۳۸ مرکز سرپایی مجوز دار نیز در استان وجود دارد و ۱۶۶ تیم تخصصی در محلات آسیب پذیر بندرعباس وجود دارد و بیش ۷۹ هزار نفر در این محلات آموزش پیشگیرانه دیده اند.

رنجبر به اقدامات انجام شده در مدارس ابتدایی و متوسطه نیز اشاره کرد و گفت: برنامه آموزش پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه ها به برای۶ هزار و  ۶۸۳نفر، برنامه آموزش مراقبت از خود در مدارس متوسطه اول و دوم به برای ۱۸۷ هزار نفر از دیگر اقدامات انجام شده در جهت پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر بوده است.

وی فعالیت پایگاه های خدمات روانی در ۶ محله شهر بندرعباس را یکی دیگر از برنامه های کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان ذکر کرد و یادآور شد: سمن ها هم در این زمینه باید یار و همراه ما باشند و تنها بخشی از هزینه های سلامت آنها را پرداخت می کنیم.

 مدیرکل بهزیستی استان ادامه داد: مراکز توانمندسازی معتادین با ظرفیت ۵۵ نفر در ایسین راه اندازی شده است که معتادین بعد از خروج از کمپ ها به این مرکز انتقال داده و مورد حمایت قرار می گیرند، این مرکز مخصوص افرادی است که بی خانمان هستند و در حال حاضر نیست ۳۰ نفر در این مرکز پذیرش شده است.

انتهای پیام/88049/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha