قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۵۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ جنگ را هم اقتصادی می بیند/ باید مراقب تغییر تاکتیک آمریکا بود

کارشناس مسائل سیاسی گفت: تخصص ترامپ اقتصاد است و یک انسان اقتصادی همیشه فایده و هزینه کار خود را می سنجد و زمانی که از اقتدار و قدرت ایران در زمینه مسائل موشکی و دفاعی مطلع است طبیعتاً پاسخی نخواهد داد.

ترامپ جنگ را هم اقتصادی می بیند/ باید مراقب تغییر تاکتیک آمریکا بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمود معلمی امروز اظهار کرد: در مسائل دفاعی سه حرکت پیش گیرانه، بازدارنده و پیش دستانه وجود دارد و تعریف خاص خود را دارد، سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران حرکتی بازدارنده بود.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا پیش از این سر و صدایی درباره جنگ با ایران و از این دست موضوعات راه انداخته بود و برخی از کشورهای کوچک منطقه هم با اینکه در حد و اندازه ای نیستند برای ایران شاخ و شانه می کشیدند، از آن جایی که ایران باید یک ضرب شستی به آمریکا نشان می داد تا اگر فکر و خیالی هم در سر دارد بی خیال آن شود زمانی که دو هواپیمایی آمریکایی یکی با 35 نفر سرنشین و دیگری پهپاد وارد مرز ایران شدند، با وجود اخطارهای لازمی که داده شده بود، ایران پهپاد قدر آمریکایی را سرنگون کرد.

وی در ادامه افزود: به دنبال این حادثه هدف ایران محقق و لحن آمریکا بعد از این حرکت بازدارنده عوض شد و از حالت جنگی به سیاسی تغییر و اعلام کرد که ما جنگی با ایران نداریم و بدون هیچ پیش شرطی آماده مذاکره هستیم، هرچند همین لحن سیاسی هم فریبی بیش نیست و نباید به آن توجهی داشت.

معلمی با تأکید بر این که ایران باید بسیار قوی همچنان قدرت خود را به آمریکا و کشورهای همسوی با او نشان بدهد، اذعان داشت: اگر ایران قدرت نمایی نکند امکان دارد این کشورها وهم و خیالی داشته باشند و دست به اقدامات احمقانه ای بزنند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان ساخت: حرکت ایران حرکتی به موقع، به جا، دقیق و صحیحی بود و چه دوست و دشمن در دنیا همه قبول دارند که چرا این هواپیما با وجود اخطارها باز هم به مرزهای ایران نزدیک شد، آمریکا باید بداند که ایران با کسی سر شوخی ندارد و اگر بخواهد حرکتی نظامی انجام دهد قطعاً ایران پاسخ قاطعی خواهد داد.

وی با اشاره به درست بودن حرکت ایران بیان کرد: اگر در ذهن کسی در داخل کشور این موضوع خطور کند که ما نباید پهپادی که به مرزهای ایران تجاوز کرده است را سرنگون کنیم تا به سمت تنش نرویم، اگر نگوییم بی عقل است حتماً در محاسبات سیاسی و نظامی تحلیل درستی از شرایط ندارد.

معلمی در خصوص رفتارهای آتی رئیس جمهور آمریکا تحلیل کرد: تخصص ترامپ اقتصاد است و یک انسان اقتصادی همیشه فایده و هزینه کار خود را می سنجد، بنابراین به این فکر می کند اگر بخواهد پاسخ نظامی به این کار ایران بدهد هزینه ای که خواهد کرد و فایده ای که به دست می آورد چه مقدار است، پس زمانی که از اقتدار و قدرت ایران در زمینه مسائل موشکی و دفاعی مطلع است طبیعتاً پاسخی نخواهد داد چون اگر یکی بزند ده تا خواهد خورد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه علت تغییر لحن آمریکا این است که می داند توان مقابله با ایران را ندارد، اضافه کرد: امریکا در این شرایط تاکتیک خود را عوض خواهد کرد و به سمت تاکتیک مذاکره یا تحمیل کنوانسیون های بین المللی خواهد رفت تا نتیجه مطلوب خود را از طریق دیگری دریافت کند.

وی تصریح کرد: ایران باید مراقب باشد که همچنان که آمریکا توان جنگ با ایران را ندارد مذاکره با آمریکا هم نتیجه ای برای ایران به دنبال نخواهد داشت و در خصوص کنوانسیون های بین المللی هم دقت کند که فریب نخورد و در مسیر مورد نظر آمریکا نیفتد.

انتهای پیام/ 63095/م30/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha