پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۴۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تغییر طعم آب به دلیل تزریق آب چاه مورد تأیید است

کارشناس کنترل کیفیت اداره آب و فاضلاب اصفهان گفت: آب تزریق شده به شبکه شرب اصفهان به طور کامل مورد تأیید اداره بهداشت بوده و کلیه مراحل تصفیه اعم از نمونه برداری، کلرزنی، میکروب زدایی و ...را سپری کرده و تأییدیه گرفته است.

تغییر طعم آب به دلیل تزریق آب چاه  مورد تأیید است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در تماسی با این خبرگزاری با اعلام انتقاد از تغییر طعم آب آشامیدنی محدوده خانه اصفهان و خیابان رزمندگان خواستار پیگیری این موضوع شدند.

علی کیانی در این خصوص اظهار کرد: هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما، قسمتی از آب آشامیدنی شهر از برخی چاه های متفرقه در سطح شهر تأمین می شود که آب این چاه ها املاح بیشتری نسبت به آب متداول شهر دارد.

کارشناس کنترل کیفیت اداره آب و فاضلاب اصفهان در ادامه افزود: این آب به طور کامل مورد تأیید اداره بهداشت بوده و کلیه مراحل تصفیه اعم از نمونه برداری، کلر زنی، میکروب زدایی، آزمایش های سلامت و ... را سپری کرده و تأییدیه گرفته است.

وی همچنین اعلام داشت: چون کمبود آب باید به نحوی جبران شود و به همین خاطر، برداشت از این چاه ها در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار دارد.

کیانی تأکید کرد: این آب از نظر کیفی و بهداشتی هیچ گونه تهدید و مشکلی نداشته چون تمامی شاخص های فیزیکی و شیمیایی استاندارد را داراست.

وی در خصوص طعم این آب تصریح کرد: به هر صورت، املاح این آب از آب معمول شهر که در 10 ماه دیگر سال مصرف می شود بیشتر است و چون ذائقه مردم اصفهان به آب تصفیه خانه باباشیخ علی عادت کرده، این تغییر طعم را به خوبی احساس می کنند و این در صورتی است که اگر این آب را مردم شهرهای شرقی استان مصرف کنند، تغییر طعم آن برای آن ها ملموس نخواهد بود.

کارشناس کنترل کیفیت اداره آب و فاضلاب اصفهان یادآور شد: وظیفه ما، پایش و آزمایش مستمر شاخص های سلامت آب است و این کار به صورت پیوسته در حال انجام است و مردم نگران سلامتی آب آشامیدنی خود نباشند.

کیانی اعلام داشت: با این حال، مشترکان محترم در صورت مشاهده هر گونه تغییر طعم یا احتمال وجود آلودگی می توانند با شماره 122 و یا اداره آب و فاضلاب تماس بگیرند و همکاران ما با حضور در محل، به آزمایش آب منطقه مورد نظر و تأیید سلامت آن خواهند پرداخت.

انتهای پیام/63062/ج30/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha