قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۴۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش مصرف ماریجوانا در میان زنان باردار آمریکایی

نتایج یک بررسی ملی در آمریکا نشان می دهد میزان مصرف ماده مخدر ماریجوانا در میان زنان باردار در این کشور افزایش یافته است.

افزایش مصرف ماریجوانا در میان زنان باردار آمریکایی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از تک تایمز، نتایج یک بررسی ملی در آمریکا نشان می دهد میزان مصرف ماده مخدر ماریجوانا در میان زنان باردار در این کشور افزایش یافته است.

 مصرف ماریجوانا به خصوص در میان زنان باردار امریکایی که دوره سه ماهه اول بارداری خود را طی می کنند، بیش از سایر زنان باردار در این کشور است.

این بررسی با مطالعه رفتارهای 4400 زن باردار و 133900 زن غیرباردار در این کشور که از 12 تا 44 سن داشته اند، صورت گرفته است.

بر همین اساس تعداد  زنان بارداری که در امریکا ماریجوانا مصرف می کرده اند در سال 2002 تنها 3.4 درصد بوده است، اما این رقم در سال 2017 به 7 درصد افزایش یافته است.

همین تحقیق حاکی است تنها 0.9 درصد از زنان باردار مصرف کننده ماریجوانا در سال 2002 این کار را به صورت روزانه انجام می دادند، اما این رقم در سال 2017 به 3.4 درصد افزایش یافته است. متوسط تعداد روزهای مصرف این ماده مخدر هم از 0.4 در سال 2002 به 1.1 در سال 2017 رسیده است.

تنها 0.5 درصد از مصرف کنندگان ماریجوانا گفته اند که این کار یک تجویز پزشکی بوده و بقیه همگی خودسرانه ماده مخدر مذکور را مصرف می کردند. به نظر می رسد اکثر زنان باردار با هدف مقابله با حالت تهوع و استفراغ این ماده مخدر را مصرف می کنند، اما اکثریت مطلق پزشکان هشدار می دهند که این کار دارای عوارض منفی بر روی جنین و نیز مادران است.

انتهای پیام/ 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha