قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۴۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بسته ی خبری| از هزینه 80 میلیاردی یزدی ها برای سیگار و رتبه دهم یزد در ابتلا به فشارخون تا هشدار پلیس درباره سوءاستفاده شیادان از اعتقادات مذهبی مردم یزد

در بخش بسته ی خبری شنبه 1 تیرماه، مهم ترین اخبار استان یزد در روزی که گذشت را مرور و بررسی کنید.

بسته ی خبری| از هزینه 80 میلیاردی یزدی ها برای سیگار و رتبه دهم یزد در ابتلا به فشارخون تا هشدار پلیس درباره سوءاستفاده شیادان از اعتقادات مذهبی مردم یزد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از یزد، بخش بسته خبری که دربرگیرنده مهم ترین اخبار استان یزد از رسانه های گوناگون است، به صورت روزانه در صفحه ی استان یزد خبرگزاری فارس منتشر خواهد شد.

مهم ترین اخبار روز شنبه ۱ تیرماه که در رسانه های استان یزد منتشر شد به شرح زیر است:

*یزدی ها سالانه ۸۰ میلیارد تومان برای مصرف سیگار هزینه می کنند

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی یزد : حدود ۱۴ درصد جمعیت استان مصرف کننده سیگار هستند ودراین زمینه سیگاری های یزد حدود ۸۰ میلیارد تومان پول برای تأمین سیگار خودپرداخت می کنند./ ایسنا

*والدین یزدی، تخلفات ثبت نام مدارس را اعلام کنند

برزگری رئیس اداره ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش وپرورش استان یزد: اولیای دانش آموزان اگر درزمینهٔ ثبت نام، هزینه ها، عدم پذیرش ثبت نام و اخذ وجه شکایاتی داشته باشند می توانند به این واحد مراجعه کنند ضمن آنکه تلفن های ارزیابی عملکرد در مدارس نصب شده است.

*قیمت سفرهای هوایی یزد گران تر از همه جا!

فعالان حوزه گردشگری استان یزد: قیمت بلیت هواپیما در مسیر گران تر از همه جای کشور است و افزایش بیش از ۱۰۰درصدی داشته است. هیچ نظارت دولتی صورت نمی گیرد و به شدت بر آمار گردشگر داخلی و خارجی تاثیرگذاشته است.

*غربالگری بیش از ۴۵ درصد مردم استان یزد در طرح ملی کنترل فشارخون

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد:طبق برنامه ریزی انجام شده جمعیت هدف طرح ملی بسیج فشارخون در استان یزد ۵۶۳ هزار و ۲۹۷ نفر است که تا پایان این طرح باید حداقل ۵۰ درصد جامعه هدف پایش شوند.

از ابتدای آغاز این طرح تا ۳۱ خردادماه امسال جمعاً ۲۴۸ هزار و ۲۸۸ نفر معادل ۴۵ درصد جمعیت هدف تحت پوشش طرح ملی بسیج فشارخون در استان یزد  قرار گرفتند.

*یزد رتبه دهم در ابتلا به فشارخون بالا

صادقیان مدیر گروه پیشگیری بیماری های غیر واگیردار دانشگاه علوم پزشکی یزد: میزان مصرف نمک در استان یزد دو برابر میانگین استاندار است. استان یزد رتبه دهم در جدول ابتلا به فشارخون بالا را دارا است. یک سوم جمعیت بالای ۳۰ سال استان یزد فشارخون بالا دارند و مهم تر آن که چهل درصد از مبتلایان از فشارخون بالای خود مطلع نیستند.

*فالوده یزدی گران نشده است

رئیس اتحادیه حلوا ساز یزد: اواخر سال گذشته نرخ هر پرس فالوده یزدی ۳۰۰۰ تومان و هر کیلوگرم فالوده شیرازی ۱۲۰۰۰ تومان اعلام شد که این نرخ تاکنون دستخوش تغییر نشده است.

قیمت هر کیلوگرم فالوده یزدی بدون شیرینی ۳۸۰۰ تومان و هر کیلوگرم فالوده یزدی شامل ۷۰۰ گرم نشاسته، ۲۵۰ گرم شیره و ۳۰ گرم گلاب۵۰۰ تومان است.

*مهاجران تهدیدی برای امنیت شهر حمیدیا/شهرداری مخالف جدی تغییر کاربری باغات حمیدیا

شهردار حمیدیا با اشاره به پایین بودن امنیت در برخی مناطق این شهر، غلبه جمعیت مهاجران ایرانی و اتباع بیگانه بر ساکنان بومی و بروز تضادهای فرهنگی را عامل و تهدید جدی برای این شهر خواند./ ایسنا

*صدور حکم شلاق و حبس  برای یکی از مدیران سابق استان

دادستان یزد: پرونده های چشمگیری از فسادهای مالی واداری وجود دارند که بخشی از آن ها را درگذشته اطلاع رسانی کردیم و بخشی را نیز اطلاع رسانی خواهیم کرد.

شمس افزود: حکم انفصال موقت از خدمت، رد مال، حبس قابل توجه و حد شلاق برای یکی از مدیران سابق استان صادرشده است./ویژه های خبری

*هشدار پلیس یزد درباره سوءاستفاده شیادان از اعتقادات مذهبی مردم

رئیس پلیس آگاهی استان یزد: برخی افراد سودجو با پرسه زنی اطراف مساجد و اماکن مذهبی با سوءاستفاده از اعتقادات و باورهای دینی مردم به بهانه کمک به نیازمندان طلا و جواهرات افراد سالخورده را به سرقت می برند.

سرهنگ حناساب  افزود: با توجه به افزایش سرقت موتورسیکلت در یزد، شهروندان موتورسیکلت های خود را به لوازم ایمنی مجهز کنند و از پارکینگ های عمومی که دارای نگهبان است حتماً استفاده کنند.

*نقص فنی وسیله بازی پارک کوهستان که دردسرساز شد

نقص فنی وسیله بازی کشتی صبا در پارک کوهستان یزد منجر به گیر افتادن ۱۶ نفر در این وسیله شد که با حضور آتش نشانان همگی تخلیه شدند.

*گرما و گردوخاک جو حاکم بر هوای یزد

سازمان هواشناسی با اعلام افزایش دمای هوا در هفته جاری گزارش داده: امروز در استان های سمنان، قم، اصفهان، یزد، مرکزی، تهران، قزوین و البرز  وزش باد شدید، گاهی همراه با گردوخاک خواهیم داشت.

گرم ترین نقطه استان طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری، شهرستان بافق است و مردم این منطقه گرمای ۴۶ درجه را تجربه خواهند کرد.

پایان پیام/۹۰۰۱۷

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha