قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۴۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همه مسؤولان باید در خدمت به زائران بکوشند/ پایان توقف 267 پروژه پیرامون طرح ثامن

استاندار خراسان رضوی گفت: خوشبختانه با همکاری که وجود دارد 267 پروژه پیرامون طرح ثامن که بسیار مهم است و مدتی متوقف شده بود، سرعت گرفت، این پروژه ها بیش از 5 یا 6 هزار شغل ایجاد می کند.

همه مسؤولان باید در خدمت به زائران بکوشند/ پایان توقف 267 پروژه پیرامون طرح ثامن

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، جلسه شورای اداری خراسان رضوی شامگاه گذشته در محل سالن همایش های استانداری خراسان رضوی با حضور اعضای این شورای برگزار شد.

پایان توقف 267 پروژه پیرامون طرح ثامن

در این جلسه استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه هر 18 نماینده خراسان رضوی در مجلس همکاری در زمینه مثلث توسعه اقتصادی خوبی دارند، گفت: امروز دشمن درجه یک انقلاب اسلامی اقتصاد را هدف قرار داده است و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در مراسم رحلت امام(ره) به صراحت این نکته را یادآوری کردند که اقتصاد مسئله اصلی ما است.

علیرضا رزم حسینی تصریح کرد: امروز دشمن به خوبی تشخیص داده و دست روی نقطه ضعف ما گذاشته است و ما برای افزایش تاب آوری اقتصادی، اقتصاد مقاومتی و تحمل فشارهایی که به ما وارد می شود، نیازمند همدلی، همگرایی و اتحاد هستیم، تا این مسیر را طی کنیم.

وی اظهار کرد: از برنامه هایی که دستگاه های اجرایی در اقدام آن کوتاهی می کنند، واگذاری پروژه های نیمه تمام است، تمام ارکان حکومتی خراسان رضوی پشتیبان این مسئله است و چنانچه مدیر اجرایی قبل از اینکه پرونده ای برای او درست شود ما حاضریم از همین حالا با حضور دستگاه های نظارتی امان نامه صادر کنیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی پروژه های نیمه تمام را به اهلش واگذار کنند تا بار سنگینی که بر دوش کشور گذاشته شده، انجام شود، افزود: پروژه ها را واگذار کنند و نگران نباشند، کسی جلوی آن ها را نمی گیرد، پرونده سازی نمی کند، قانون گذار به خوبی تشخیص داده و قانون خوبی وضع کرده است.

رزم حسینی یادآور شد: دستگاه های متولی مسؤول صدور مجوز هستند و دستگاه نظارتی نظارت می کنند، اگر تخلفی است می توانند در بدو انجام از آن مجوز جلوگیری کنند، اما چنانچه سرمایه گذاری تمام مراحل را طی کرده و مجوز قانونی گرفته و در حال سرمایه گذاری است، اگر ما در مسیر او خللی ایجاد کنیم سنگ روی سنگ بند نمی شود، سرمایه گذار منحرف یا منصرف می شود و آسیب می بینیم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه با همکاری که وجود دارد 267 پروژه پیرامون طرح ثامن که بسیار مهم است و مدتی متوقف شده بود، سرعت گرفت، این پروژه ها بیش از 5 یا 6 هزار شغل ایجاد می کند.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: سفر زیارتی رئیس جمهور به مشهد مورد توجه همگان قرار گرفت و رئیس جمهور گفت که دولت همراه آستان قدس رضوی است و برای همکاری در کنار او است، این فرصت خوبی برای ایجاد همکاری بیشتر است و موافقت هایی از رئیس جمهور گرفتیم که به زودی نتیجه آن را می بینیم. 

رزم حسینی بیان کرد: بعد از سفر لاریجانی، برنامه هایی که ما پیشنهاد دادیم بر روی میز او قرار گرفت و بلافاصله طرح را در دست بررسی قرار دادند. 

وی اظهار کرد: بحث پدیده در این 5 ـ 6 ماه علاوه بر خدمات گذشته که انجام شده بود، اما به نظر می رسد تعیین تکلیف سرانجام خوبی برای سهام داران داشته باشد و هدف ما این بود حقوق سهام داران که به اعتبار جمهوری اسلامی سرمایه گذاری کرده اند، حفظ شود.

همه مسؤولان باید در خدمت به زائران و مجاوران بکوشند

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه این جلسه گفت: مسؤولیت در مشهد متوجه همه ما است و همه ما باید شرایط استان را برای خدمت به زائر و مجاور فراهم کنیم.

مصطفی خاکساری قهرودی بیان کرد: اگر حضرت امام(ره) فرمود مشهد پایتخت معنوی است، اگر رهبری گفتند آستان قدس رضوی باید الگو باشد، این تعبیر باید برای جای جای مشهد به کار برده شود، مشهد در همه عرصه ها باید الگو باشد و شرایط امروز بر این مسئله بیشتر تاکید دارد.

وی یادآور شد: همه مسؤولان باید با همدلی برای از میان بردن مشکلات و نارسایی ها در خدمت به زائران و مجاوران بکوشند، تا بتوانیم آهنگ خدمت شایسته به زائران و مجاوران را در سرتاسر مشهد و استان خراسان طنین انداز کنیم.

وظیفه ما حمایت است اما حامی فساد نیستیم

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی نیز در ادامه گفت: سال 97 همچون سال های گذشته نزدیک به یک میلیون و 500 پرونده داشته ایم و هر شعبه 800 موجودی داشت و هر ماه 200 پرونده به شعبه ارجاع داده می شد که اکنون به مقدار کمتری رسیده است، استان در این زمینه جزو برترین ها است و پرونده ها دوماهه در محور دادرسی قرار می گیرد.

حجت الاسلام علی مظفری با گلایه از کمبود کارمند در دادگستری اظهار کرد: باید هر قاضی 4 کارمند داشته باشد، اما ما دو کارمند برای هر قاضی داریم و این کار را برای ما دشوار کرده است.

وی عنوان کرد: وظیفه ما حمایت است و  برای حمایت شخصی مدیران مصوبه داریم، اما در کنار آن ما خواستار و حامی فساد نیستیم، اگر چه تعداد ناچیزی از مدیران پرونده قضایی دارند، اما در برابر دیگر مدیران این رقم ناچیز است.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص موضوع پدیده گفت: در رسانه می شنیدیم مشکل حل شده اما مشکل اصلی حل نشده است و ما مهلت دادیم، با اضافه شدن اتهامات و پرونده 2 هزار و 500 صفحه ای در بار کامیون مواجه شدیم و اکنون بالای 3 هزار صفحه پرونده دارد، استاندار که آمد جلسات بیشتری در این زمینه برگزار کردیم و با دخالت وزیران و به صورت اداری به پیش بردیم.

مظفری با بیان اینکه فرصت قانونی این هفته است که دوباره پرونده مطالعه شود و جمع بندی صورت گیرد، افزود: در مجلس و در جمع نمایندگان نظرات مردم و مسؤولان یک کلام است که رسیدگی صورت گیرد و به همین ترتیب دادگاه کار را انجام می دهد.

به دنبال رشد نقاط منطقه ای استان و توسعه صادرات هستیم

در ادامه این جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ما هفت رویکرد را در استان پیگیری می کنیم که توسط کارگروه هایی آن ها را پیگیری می کنیم و در حوزه های مهندسی انجام می شود.

راضیه علیرضایی اظهار کرد: رویکردهای ما به صورت عمده این مسئله است که  تلاش کنیم روند رو به رشد سرمایه گذاری استان را حفظ کرده و سرمایه گذاری نقاط محروم استان را پوشش دهیم، بر این اساس به دنبال رشد نقاط منطقه ای و توسعه صادرات نیز هستیم. 

وی افزود: نگاه ویژه ای به معادن در حوزه های مختلف استان داریم و از دوستان می خواهیم در این حوزه ها همچون صنایع دانش بنیان همکاری داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: توجه به صادرات با توجه به تغییراتی که در حوزه تحریم ها اتفاق افتاده است، به خصوص در مرزهای شرقی کشور در ایام تحریم، یکی از رویکردهای جدی است توسعه صادرات به کشورهای شرقی است.

علیرضایی خاطرنشان کرد: حدود 6 هزار واحد صنعتی در استان داریم، 19 هزار و 700 میلیارد تومان ارزش دفتری و پروانه های بهره برداری است و 197 هزار شاغل در حوزه صنعت استان مشغول به فعلیت هستند.

وی متذکر شد: جوازها و پروژه هایی که تا امروز در استان در حال فعالیت هستند، معادل 29 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می کنند و اگر این پروژه ها و پروژه های نیمه تمام به بهره برداری برسند می تواند باعث ایجاد 69 هزار شغل شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تصریح کرد: در حوزه اصناف 183 هزار واحد صنفی در استان داریم که در مجموع 200 هزار واحد با پروانه و بدون پروانه است و معمولا حدود 10 درصد واحد صنفی بدون پروانه را داریم.

علیرضایی افزود: 20 درصد واحدهای صنفی ما تولیدی، 18 درصد خدماتی ـ فنی و 49 درصد آن ها واحد توزیع است، به این ترتیب سرانه هر واحد صنفی 37 مشتری است.

وی با بیان اینکه هدف این است که تعداد مشتری را به 150 نفر برای هر واحد صنفی برسانیم، متذکر شد: اوضاع پروانه های بهره برداری استان به این صورت است که عمدتا 70 درصد سرمایه گذاری های صنعتی در واحدهای بالای 100 نفر صورت گرفته، هرچند که از نظر تعداد و اشتغال واحدهای 10 تا 50 نفره 36 درصد اشتغال استان را تشکیل می دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد:حفاظت از واحدهای بزرگ می تواند کمک موثری برای بهبود شرایط عمومی شهرستان باشد.  

علیرضایی خاطرنشان کرد: از رشته های مختلف بیشترین پروانه مربوط به صنایع معدنی، غذایی و شیمیایی است که سه بخش اصلی صنایع استان هستند.

وی با بیان اینکه در پروژه صنعتی در حال اجرا، حجم پروژه های حوزه معدنی افزایش یافته است، ادامه داد: تلاش ما در 5 ـ 6 سال گذشته توازن منطقه ای بوده است، به نحوی که در سال 92 حدود 36 درصد سرمایه گذاری های استان در شهرستان ها انجام می شد و 64 درصد در مشهد صورت گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار کرد: کاهش روند تولید ماشین آلات خارجی و عدم ساخت در داخل از سال 97 نشانگر تغییر شرایطی است که برای آن وجود آمده است و کالاهای معدنی محور، به نحو قابل توجهی امروز جلوی کاهش ارزش تولیدات استان را گرفته است، یعنی هرجا وابسته به مواد اولیه خارجی بوده ایم، امروز کاهش آن را می بینیم. 

علیرضایی بیان کرد: موتورسیکلت و موتورهوشمند به مواد اولیه خارجی نیاز دارند و به نوعی تحریم بر روی آن ها تأثیر گذاشته است و بخشی همچون قند و شکر که قبلا می توانستیم شکر خام را تصفیه کنیم، به واردات وابسته است و هنوز به بهره برداری نرسیدیم.

18 نماینده استان در جلسات مثلث اقتصادی حضور دارند

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: مثلث اقتصادی کار خیلی خوبی را رقم زده است، تا به حال ما جلسه ای نداشتیم که 18 نماینده استان در آن حضور داشته باشند، اما در این جلسات همه نمایندگان حضور دارند. 

حمید بنایی با بیان اینکه پیگیر انتقال آب از دریا عمان بوده ایم و امیدواریم با پیگیری ها انجام شود، تاکید کرد: در خصوص قطارشهری همه پیگیر بودند، 8 هزار میلیارد نیز در بودجه سال 98 آمد که هزار میلیارد آن برای شهرداری آمده بوده و قرار شد با لطف آقای لاریجانی 2 هزار میلیارد به شهرداری اعطا شود.

وی متذکر شد: نقدی که مردم به مدیران و مدیران ستادی دارند، عدم پاسخگویی به مردم، کنترل و پیگیری است که امیدوارم این موارد برطرف شود.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی اظهار کرد: مردم در بحث کنترل نظارت قیمت ها بسیار پیگیر هستند، چرا که قیمت ها افزایش یافته است.

بنایی با بیان اینکه بیت المال خرج شده و بافت فرسوده درست نشده است، یادآور شد: باید 189 پروژه به بخش خصوصی واگذار شود، باید جلسات را بیشتر کنند تا این بخش فعال شود و روحیه تفاهم و تعامل بیشتر شود.

انتهای پیام/ 70051

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha