قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۴۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برایان هوک: با متحدان آمریکا برای انزوای دیپلماتیک ایران تلاش می کنیم

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت وگویی به اشتراک اطلاعاتی درباره «ایران» با برخی شیخ نشین های منطقه از جمله امارات اشاره کرد.

برایان هوک: با متحدان آمریکا برای انزوای دیپلماتیک ایران تلاش می کنیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ایران روز شنبه در گفت وگو با یک نشریه انگلیسی زبان چاپ امارات عربی متحده ضمن اشاره به همکاری با متحدان آمریکا درخصوص ایران، مدعی شد علی رغم تحریم های جدید، تهران هنوز هم می تواند به پیشنهاد های دیپلماتیک آمریکا پاسخ دهد.

«برایان هوک» رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا طی سفری به ابوظبی در گفت وگو با نشریه «نشنال» اظهار داشت : «مواضع نیروهای خود را در منطقه افزایش داده ایم و من اینجا برای تقویت همکاری با متحدانمان جهت اعمال بازدارندگی برابر حملات ایران، انزوای دیپلماتیک این کشور و  جلب حمایت برای خنثی ساختن نمایش قدرت ایران حضور دارم.»

به نوشته نشنال، هوک در ادامه این مصاحبه در مورد هماهنگی کشورش با امارات علیه ایران گفت، این اقدام ها شامل اشتراک اطلاعاتی و فعالیت در سازمان ملل متحد است.

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا امروز پیش از رفتن به تفرجگاه کمپ دیوید برای رایزنی درباره ایران، در جمع خبرنگاران گفت که واشنگتن در مسیر اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران برای جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته ای است.

وی که در جمع خبرنگاران در کاخ سفید صحبت می کرد، مدعی شد: «امیدوارم نظام ایران از هوشمندی کافی برای رعایت منافع ملتش بهره مند باشد.» (جزئیات بیشتر)

به نوشته نشنال، برایان هوک در ادامه افزود: «ما همچنان همکاری با متحدان خود در منطقه در حوزه های متعددی از سیاست خارجی جدید علیه ایران را  ادامه خواهیم داد.»

هوک مدعی شد که علی رغم تحریم های جدید، ایران هنوز هم می تواند به «پیشنهاد های دیپلماتیک آمریکا» مبنی بر مذاکره بر توافق جدید با تمرکز بر برنامه هسته ای و موشکی پاسخ دهد.

نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ایران  روز شنبه در گفت وگو ویژه با شبکه «اسکای نیوز عربی» نیز  ایران را به ترویج و انتشار خشونت در منطقه غرب آسیا متهم کرد و گفت: «فشارها علیه ایران تا زمانی که این کشور رفتار خود را تغییر دهد ادامه خواهد داشت».

هوک مدعی شد که تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، باعث خواهد شد که این کشور از عواید فروش نفت که ۵۰ میلیارد دلار است، محروم شود.(جزئیات بیشتر)

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قرار است با مقام های ارشد اماراتی در خصوص ایران دیدار و گفت وگو کند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha