قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۴۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرار پیمانکاران با تعلل شورا در تصویب پروژه ها تا دفاع «یوسفی» از عملکرد همکارانش

شهردار گرگان با گلایه از تعلل شورا در تصویب برخی پروژه ها از فرار سرمایه گذاران در اجرای پروژه های مختلف خبر داد و از سوی دیگر رئیس شورای اسلامی شهر گرگان از عملکرد همکارانش در این عرصه دفاع کرد.

فرار پیمانکاران با تعلل شورا در تصویب پروژه ها تا دفاع «یوسفی» از عملکرد همکارانش

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از گرگان، عبدالرضا دادبود عصر امروز در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان در پاسخ به انتقادات و سوال های اعضای شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص کندی اجرا یا پیشرفت پروژه های شهرداری گرگان و مقایسه شهر گرگان با شهر اردبیل که روزهای گذشته اعضای شورای شهر از این شهر بازدید کردند، اظهار کرد: سوالاتی مطرح شد که چرا در اردبیل پروژه روگذر ظرف یک سال به بهره برداری رسید و این سوال مطرح نمی شود که چرا ما پروژه روگذر را در اردیبهشت ماه سال گذشته در دستور کار گذاشتیم و در آبانماه مجوزهای آن صادر شد.

وی ادامه داد: من فکر نمی کنم چنین وضعیتی در اردبیل وجود داشته باشد و سال های است در شهرهایی مثل اردبیل مدل های مدیریتی را تغییر داده اند و یک وفاق خوبی بین تمامی مدیران شهر استان وجود دارد.

شهردار گرگان خاطرنشان کرد: با شرایطی که ما در استان گلستان داریم و با تجربه ای که من دارم ما در گرگان با تمام موانعی که بر سر راه ما وجود دارد، وضعیت بسیار خوبی داریم.

دادبود بیان کرد: گاهی اوقات یا به عمد یا غیرعمد یا بر اساس چهارچوب های اداری و غیراداری وضعیت به سمتی می رود که موضوع به نتیجه نرسد و من فکر می کنم باید با مردم صادق باشیم و بگوییم چه اتفاقاتی افتاده که در یک سال گذشته پروژه هایی که ما علاقمند بودیم به نتیجه برسد هنوز به دنبال مجوزها و پروسه های اداری آن هستیم.

وی گفت: تاکید من این است راه آینده شهرداری ها از سرمایه گذاری می گذرد و من معتقدم ما مسیر خوبی را پیش رفته ایم و با وجود نوسانات اقتصادی ما جز مجموعه هایی هستیم که موفق شدیم با سرمایه گذاران همراهی خوبی داشته باشیم و آنها را جذب کنیم.

 

گلنگ زنی بازار موزه بزرگ آبرنگ با سرمایه گذاری 300 میلیارد تومان

شهردار گرگان تصریح کرد: به زودی پروژه بازار موزه بزرگ آبرنگ در محل چهارشنبه بازار سابق در بلوار غدیر کلنگ زنی خواهد شد و سرمایه گذاری این پروژه حدود 300 میلیارد تومان و در نوع خودش کم نظیر است.

دادبود گفت: ما معاونت سرمایه گذاری را در شهرداری گرگان راه اندازی کردیم و برخی از دوستان گلایه داشتند که چرا همچین کاری انجام شده و پیگیری هایی را انجام دادند و ما مجبور شدیم این معاونت را به اداره سرمایه گذاری تقلیل دهیم.

وی تاکید کرد: این جز یکی از موضوعاتی است که جای تعجب دارد و ما برای اینکه بتوانیم این خلا را جبران کنیم پیشنهاد سازمان سرمایه گذاری را ارائه کردیم و اگر این سازمان تاسیس شود امکان تامین اعتبار از محل های مختلف برای ما وجود دارد و مزیت های مختلفی دارد که برای مثال می توان به امکان دریافت تسهیلات برای بازسازی بافت تاریخی با شرایط ویژه را دریافت کنیم.

شهردار گرگان خاطرنشان کرد: این پیشنهاد اردیبهشت یا خرداد سال گذشته به شورا ارائه شد و تا امروز به نتیجه نرسیدیم و تقاضا دارم روی این سازمان توجه بیشتری داشته باشید.

دادبود با اشاره به پروژه های شهرداری گرگان در سال جاری گفت: هر هفته با مدیران جلسه ویژه بررسی روند پیشرفت پروژه ها را برگزار و موضوعات را با حساسیت پیگیری می کنیم.

وی اضافه کرد: احیا بافت تاریخی همانند سال گذشته و با همان سرعت ادامه خواه یافت و هرچند برای اجرای کار با مشکلاتی مواجه هستیم اما با جدیت موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

شهردار گرگان در پاسخ به انتقاد یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان درباره به نتیجه نرسیدن پارک کوی محتشم، متذکر شد: سال گذشته که پروژه را شروع کردیم اجرای دیواره سازی پارک را در خردادماه سال گذشته برای تائید و تصیب به شورا فرستادیم و در بهمن ماه سال گذشته این دیواره سازی تصویب شده است.

دادبود بیان کرد: پیمانکار هم به دلیل طول زمانی که برای تصویب رخ داد از اجرای پروژه انصراف داد و در صورت عدم اجرای دیواره سازی امکان اجرای پروژه پارک نیز در این مکان وجود ندارد و چرا باید یک دیواره سازی هشت ماه زمان برای تصویب آن گذاشته شود.

وی تاکید کرد: این موضوع برای میدان قلعه خندان نیز رخ داده و پیمانکار حاضر به اجرای پروژه نیست و اینها جز موضوعاتی است که باید در مدیریت شهری دیده شود.

دادبود تصریح کرد: امیدوارم این اتفاقات حل و فصل شود چون پروژه ای که می توانست تا به امروز افتتاح شود به دلیل طول زمان تصویب لایحه در مرحله اول باقی مانده است.

 

تعامل و همکاری کامل شورا با شهرداری در تصویب لوایح

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در دفاع از عملکرد شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: خدا را شاکرم که حداقل در زمان ریاست خودم در شورا هیچگاه لوایح شهرداری در شورا نگه داشته نشده مگر اینکه لوایحی که برای آن سوال وجود داشته است.

علی اصغر یوسفی گفت: هنوز هم لوایحی وجود دارد که ما برای آن سوال داریم و متاسفانه شهرداری به سوالات پاسخ نداده است.

وی تاکید کرد: من خاطرم است که قبل از پایان سال در زمان قطع برق هم با چراغ های سیار جلسات را برگزار کردند که بودجه و پروژه های سرمایه گذاری تصویب شود.

یوسفی گفت: شورا تمامی تعامل و همکاری لازم را برای لوایح مشخص با شهرداری داشته است.

انتهای پیام/83004

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha