قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۴۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در شورای آموزش و پرورش لرستان مطرح شد:

کمبود ۹۰ کولر آبی در حوزه های برگزاری کنکور سراسری در لرستان

خرم آباد- مدیرکل آموزش وپرورش لرستان از کمبود ۹۰ کولر آبی برای تامین سیستم سرمایشی حوزه های برگزاری کنکور سراسری شهرهای کوهدشت، رومشکان، پلدختر و خرم آباد خبر داد.

کمبود ۹۰ کولر آبی در حوزه های برگزاری کنکور سراسری در لرستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا زینی وند مقدم امروز شنبه در شورای آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه ۴۰ هزار و ۹۲۶ نفر رشته از لرستان در کنکور سراسری ۹۸ شرکت می کنند که از این تعداد برگزاری فرآیند آزمون ۲۴ هزار و ۸۲۰ نفر رشته به عهده آموزش و پرورش استان است، اظهار داشت: فرآیند آزمون مابقی داوطلبان توسط دانشگاه لرستان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری فرآیند کنکور سراسری در بروجرد به طور کامل توسط دانشگاه نجام می شود، تصریح کرد: ‬در خرم آباد برگزاری کنکور دانش آموزان دختر رشته تجربی با آموزش و پرورش لرستان است.

مدیرکل آموزش وپرورش لرستان خاطرنشان کرد: در شهرستان های دیگر استان از جمله کوهدشت، رومشکان، پلدختر، ازنا و… فرآیند برگزاری کنکور در تمام رشته ها توسط آموزش و پرورش لرستان برگزار می شود.

زینی وند مقدم با تاکید بر اینکه در اجرا با مشکلاتی مواجه هستیم، افزود: در رومشکان و کوهدشت و پلدختر در بحث سیستم سرمایشی سالن های برگزاری آزمون با مشکل مواجه هستیم. در کوهدشت ۱۵ حوزه داریم که در ۵ حوزه مشکل داریم و برای هر حوزه ۶ کولر نیاز است.

وی با اشاره به اینکه در دورود و ازنا و الیگودرز مشکلی نیست، خاطرنشان کرد: در پلدختر در ۲ حوزه مشکل داریم و ۱۲ کولر نیاز است، در رومشکان ۱۰ حوزه داریم که ۴ حوزه مشکل سیستم سرمایشی دارد، در خرم آباد نیز ۴ حوزه دچار مشکل هستند.

مدیرکل آموزش وپرورش لرستان با بیان اینکه در مجموع ۹۰ کولر آبی نیاز داریم، تصریح کرد: آنچه تجهیزات داشته ایم بسیج کرده و سعی کرده ایم سالن های مجهز باشند؛ اما برای رفع مشکل سیستم سرمایشی نیاز به کمک داریم.

استاندار لرستان نیز در این رابطه با اشاره به اینکه وزارت علوم و سازمان سنجش باید شرایط برگزاری مطلوب کنکور سراسری را تأمین کند، اظهار داشت: به هر روی اگر به هر دلیلی شرایط مهیا نشد نمی توانیم بچه ها را رها کنیم. دوستان پیگیری کنند و سهم استان را بگیرند و آمادگی هم ایجاد کنند.

سید موسی خادمی با بیان اینکه یک مقداری از تجهیزات مورد نیاز را ما تأمین می کنیم، تصریح کرد: سازمان مدیریت استان کمک کند کولر آبی مورد نیاز خریداری شود، ۴۰ کولر را ما خریداری می کنیم و۵۰ کولر دیگر را با رایزنی در سطح ملی تامین اعتبار کنید.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha