پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۴۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چهره های سیاسی در واکنش به عزل بنی صدر از ریاست جمهوری چه گفتند؟ / هادی غفاری: امشب باید احیا بگیریم

خلخالی: امشب بر پشت بام ها الله اکبر بگوییم – هادی غفاری: امشب احیا بگیریم – بهزاد نبوی: انقلاب ما یکدست شد

چهره های سیاسی در واکنش به عزل بنی صدر از ریاست جمهوری چه گفتند؟ / هادی غفاری: امشب باید احیا بگیریم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، طرح عدم کفایت سیاسی ابوالحسن بنی صدر، رئیس جمهوری وقت، در روز یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۶۰ به مجلس تقدیم شد و در نهایت با مجموع ۱۷۷ رای موافق به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

»؛ روزنامه کیهان یک روز بعد واکنش برخی شخصیت های سیاسی به این ماجرا را در صفحات مختلف خود منعکس کرد که بخشی از آن ها را در ادامه می خوانید:

امشب باید بر پشت بام ها الله اکبر بگوییم

خلخالی (صبح روز یکشنبه ۳۱ خرداد ۶۰ خطاب به مردمی که برای دومین روز متوالی در حمایت از طرح عدم کفایت سیاسی بنی صدر در مقابل ساختمان مجلس جمع شده بودند): امروز با تصمیم قاطع مجلس برای دادن رای عدم کفایت سیاسی به آقای بنی صدر در این روز تاریخ ایران گور همه لیبرال ها و فراماسونرها، ساواکی ها، هزارفامیل خط آمریکا، طاغوتیان و درباریان و جمهوری خلق مسلمان، کسانی که سازش کار بودند و نمی توانستند این عظمت بزرگ را د رایران ببینند در ایران کنده خواهد شد. (تکبیر حاضرین/ مرگ بر آمریکا)

خلخالی (عصر همان روز بعد از تصوب طرح عدم کفایت بنی صدر در مجلس، خطاب به مردم حاضر در جلوی مجلس): امشب باید بر پشت بام ها الله اکبر بگوییم.

امشب احیا بگیریم

هادی غفاری (همان روز بعد از تصویب طرح عدم کفایت بنی صدر توسط مجلس خطاب به مردم حاضر در جلوی ساختمان مجلس): «به مناسبت این پیروزی بزرگ باید امشب را احیا بگیریم.» وی سپس از مردم خواست که در خیابان ها پخش شوند و از شهر محافظت کنند.

حضور مردم در صحنه باعث دل گرمی ماست

هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس (همان روز خطاب به مردمی که درجلوی مجلس حضور داشتند): ما با کمک، تشویق های شما موفق شدیم یکی از مشکلات بزرگ راه تداوم انقلاب را از میان برداریم. این که شما در صحنه حاضرید و این که شما اجازه نمی دهید هرکسی در هر مقامی بتواند از حقوق خودش و از مصلحت انقلاب تجاوز کند و این که شما پاسدار همیشه بیدار انقلاب خون بار و این ثمره خون این همه شهید و از دست رفتن سلامت این همه معلول هستید. این برای ما مایه دل گرمی است و برای دشمنان و ضدانقلاب عامل وحشت.

انقلاب ما یکدست شد

بهزاد نبوی، وزیر مشاور و سخن گوی دولت، نیز همان روز (۳۱ خرداد ۶۰) در مصاحبه ای رادیو تلویزیونی درباره برکناری بنی صدر از ریاست جمهوری گفت: «ماجرای آقای بنی صدر ماجرای یک فرد نبوده و نیست، بلکه یک جریان و حرکت انحرافی بود که انقلاب ما را از درون خالی می کرد و حل این ماجرا در واقع بزرگ ترین پیروزی داخلی برای انقلاب ما خواهد بود، چراکه انقلاب ما یکدست شده و ثبات بیش تری در داخل مملکت ایجاد خواهد کرد.»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha