پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۲۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شرکت هواپیمایی هلندی پرواز از آسمان تنگه هرمز را تعلیق کرد

یک شرکت هواپیمایی هلندی اعلام کرد که در پی سرنگونی پهپاد آمریکایی، در بخش هایی از حریم هوایی ایران پرواز نمی کند. بنابر گزارش آر. تی. ال، این خط هواپیمایی اعلام کرده است که بر فراز تنگه هرمز پرواز نمی کند. امنیت برای این شرکت اولویت دارد و به دقت تحولات را زیرنظر دارد و اقدامات را به شیوه ای برنامه ریزی می کند که امنیت پرواز تضمین شود.

شرکت هواپیمایی هلندی پرواز از آسمان تنگه هرمز را تعلیق کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، منابع خبری اعلام کردند که خطوط هوایی هلندی KLM، از تردد در بخش هایی از خطوط هوایی ایران خودداری می کند.

بنابر گزارش آر. تی. ال، این خط هواپیمایی اعلام کرده است که بر فراز تنگه هرمز پرواز نمی کند. امنیت برای این شرکت اولویت دارد و به دقت تحولات را زیرنظر دارد و اقدامات را به شیوه ای برنامه ریزی می کند که امنیت پرواز تضمین شود.

این شرکت هوایی در بیانیه ای که به این منظور منتشر کرده، اعلام کرده است: «حادثه ای که برای پهپاد رخ داد، دلیل پرواز نکردن بر فراز این منطقه است.»

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا هم بامداد امروز (جمعه) با صدور بخشنامه ای عبور هواپیماها و پروازهای خطوط هوایی این کشور از بخش هایی از حریم هوایی ایران را متوقف کرد. این بخشنامه اضطراری شامل مسیر هوایی عبوری بر فراز تنگه هرمز و دریای عمان که توسط جمهوری اسلامی ایران کنترل می شود بوده و از شرکت های هوایی آمریکا خواسته شده تا ضمن عبور نکردن از حریم هوایی جنوب ایران، مسیر جایگزینی برای پروازها خود پیدا کنند.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرده بود: در نخستین ساعات بامداد امروز (پنجشنبه ۳۰ خرداد) یک فروند پهپاد جاسوسی "گلوبال هاوک" آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.» بر این اساس، این پهپاد با آتش سامانه پدافند موشکی «سوم خرداد» نیروی هوافضای سپاه مورد هدف قرار گرفته و ساقط شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha