پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۱۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دیدار فرستاده ویژه «پوتین» و معاون «لاوروف» با بشار اسد

فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و معاون وزیر امور خارجه روسیه بارئیس جمهوری سوریه در دمشق دیدار و در مورد تحولات منطقه گفت وگو کردند.

دیدار فرستاده ویژه «پوتین» و معاون «لاوروف» با بشار اسد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «آلکسندر لاورنتییف»، فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و «سرگئی ورشینین»، معاون وزیر امور خارجه روسیه با «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه در دمشق دیدار و گفت وگو کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) پنج شنبه (۳۰ خرداد) گزارش داد که اسد در کاخ ریاست جمهوری این دو مقام روس را به حضور پذیرفت.

بر اساس بیانیه کاخ ریاست جمهوری سوریه طرفین در این دیدار در مورد آخرین تحولات سوریه و اقدام مشترک دمشق و مسکو در رابطه با این تحولات و در رأس آن مقابله با تروریسم در مناطق آلوده به تروریست ها رایزنی کردند.

فرستاده ویژه پوتین طی این دیدار از تلاش های مستمر دولت سوریه برای بازگرداندن امنیت و ثبات به همه خاک سوریه حمایت کرد و طرفین در مورد تلاش مسکو و دمشق برای آغاز فرآیند سیاسی همزمان با مقابله با تروریسم نیز گفت وگوهایی داشتند.

لاورنتیف همچنین رئیس جمهوری سوریه در جریان گفت وگوهایی که با مقامات عراق و لبنان اخیرا در مورد دعوت این دو کشور برای مشارکت در گفت وگوهای آستانه داشته، قرار داد. قرار است عراق و لبنان در این مذاکرات عضو ناظر باشند.

این مقام روس همچنین تأکید کرد که ریشه کن کردن تروریسم و بازگشت زندگی طبیعی به سوریه نه تنها به نفع این کشور بلکه به نفع همه کشورهای منطقه است.

انتهای پیام/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha