پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۲۸۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیا می دانید قدیمی ترین باتری هایی باستانی در بغداد کشف شده؟

شاید وقتی صحبت از وسایل الکتریکی و انواع باتری می شود ذهنتان به دوران معاصر باز می گردد. البته بیراه هم فکر نمی کنید و بسیاری از وسایل الکترونیک به قرن حاضر مرتبطند اما جالب است بدانید که باتری های باستانی در بغداد وجود داشته اند.

آیا می دانید قدیمی ترین باتری هایی باستانی در بغداد کشف شده؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شاید وقتی صحبت از وسایل الکتریکی و انواع باتری می شود ذهنتان به دوران معاصر باز می گردد. البته بیراه هم فکر نمی کنید و بسیاری از وسایل الکترونیک به قرن حاضر مرتبطند اما جالب است بدانید که باتری های باستانی در بغداد وجود داشته اند.

سال ها پیش شهر بغداد یکی از خاستاه های تمدن در منطقه بین النهرین بوده. البته در آن دوران نام این منطقه بغداد نبوده است. اما همین منطقه مرکز اشیاء باستانی مهمی است که قرن ها قدمت دارند. برای مثال در این منطقه یک گلدان خاکستری کشف شده که درواقع گلدان نیست، بلکه یک باتری نسبتا بزرگ است.

این گلدان زرد رنگ 6 اینچی که هم اکنون در موزه بغداد نگهداری می شود. بین 24 الی 248 سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده است و مکانیسم آن شامل یک بخش تشکیل شده از ورق مس متصل به دهانه گلدان با استفاده از مهر و موم مخلوط سرب  است که به نوعی شبیه به باتری های امروزی است. دیسک مسی مسطح به انتهای باتری متصل می شود و میله آهنی موجود در این گلدان با کمک سیلندر به حالت تعلیق در می آید.

افزون بر این ها شواهدی از خوردگی روی میله آهن به علت عامل اسیدی وجود دارد، که نشان می دهد که این دستگاه در واقع یک باتری نسبتا پیشرفته است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha