پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۲۶۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش شیوع کبد چرب در ایران با رشد نگران کننده بی تحرکی و چاقی

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، کبد چرب را شایع ترین نوع بیماری کبدی در ایران دانست و نسبت به افزایش شیوع این بیماری به دلیل رشد نگران کننده بی تحرکی و چاقی در کشور هشدار داد.

افزایش شیوع کبد چرب در ایران با رشد نگران کننده بی تحرکی و چاقی
به گفته رئیس انجمن متخصصین گوارش و کبد ایران، مهم ترین درمان کبد چرب غیرالکلی کاهش وزن، پرهیز از پرخوری، افزایش تحرک بدنی و ورزش منظم است.

نتایج مطالعات علمی نشان داده است که مصرف مستمر و همزمان استاتین ها و آسپرین، روند بیماری را در مبتلایان به کبد چرب کُند می کند.

برنامه مداخله ای وزارت بهداشت

معاون تحقیقات وزیر بهداشت درباره برنامه های مداخله ای وزارت بهداشت برای کنترل بیماری کبد چرب غیرالکلی، به برنامه کمیته بیماری های غیرواگیر اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت در راستای اجرای سیاست های پیشگیرانه و افزایش آگاهی افراد برای خودمراقبتی در برابر بیماری های غیرواگیر که هم اکنون سهم ۸۰ درصدی در بار بیماری ها دارند، تحقیقات ملی و فروملی (استانی) خود را از سال ها پیش آغاز کرده و می توان گفت اکنون ایران، نمای بسیار مناسب و شفافی از بیماری های غیرواگیر در کل استان ها را پیش رو دارد و می تواند برای پیشگیری از بیماری های شایع در استان ها سیاستگذاری جامعی داشته باشد و به این ترتیب تا ۵۰ درصد از مرگ های زودرس در کشور پیشگیری کند و ۱۰ سال به طول عمر افراد بیفزاید.

 

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha