پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۲۰۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قهرمان پرش طول جوانان ایران: هدفم رسیدن به سکوهای آسیایی و جهانی است

قهرمان پرش طول جوانان ایران گفت: شکستن رکورد جوانان ایران گام اول برای رسیدن به آرزوهای آینده ورزشی من است.

قهرمان پرش طول جوانان ایران: هدفم رسیدن به سکوهای آسیایی و جهانی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ریحانه مبینی ، اظهار کرد: با تلاش و کمک مربی ام در آران و بیدگل حسن بادپی در طول چند سال گذشته توانستم پله های ترقی را طی کنم و جایگاه فعلی را مدیون همراهی و دلسوزی این مربی و تلاش اداره ورزش و جوانان و آقای فردنژاد که در حد توان ما را یاری کردند هستم.


وی افزود: از ۱۱ سالگی به ورزش دو و میدانی علاقه مند شدم و پس از ۴ تا ۵ سال به صورت حرفه ای به رشته پرش طول پرداختم و با تمرین زیاد توانستم در مسابقات مختلف به مقام های برتر دست پیدا کنم و به عضویت تیم ملی درآیم.

قهرمان پرش طول جوانان ایران به هم زمانی ورزش و تحصیل و رابطه این دو اشاره کرد و گفت: علی رغم ذهنیت خیلی از مردم که ورزش را عامل دوری و بازدارندگی از تحصیل می دانند به نظر بنده ورزش کردن در بسیاری از موارد به بنده کمک کرد تا با نشاط بیشتری به کسب علم بپردازم و ورزش را در کنار تحصیل تا مرز قهرمانی بین المللی ادامه دهم.

مبینی به مسابقات اخیر لیگ طلایی ایران اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست مسابقات لیگ طلایی دوومیدانی بانوان که هفته قبل انجام شد، توانستم در ماده پرش طول با رکورد ۵.۹۵ متر رکورد ملی ایران را بشکنم و رکورد ورودی مسابقات بین المللی کازانف قزاقستان را به دست آورم.

وی ادامه داد: هدف اول من خدمت به کشورم در لباس ورزش و علم است، بنده دانشجوی سال اول دندانپزشکی دانشگاه اصفهان هستم و آرزو دارم فرد مؤثری برای جامعه باشم و دل مردم را شاد کنم.

قهرمان دو و میدانی جوانان ایران گفت: نبود مربی خانم در رشته پرش طول و نبودن رقیب در این ماده از چالش های بنده برای ورزش است. نبودن رقیب هم به خستگی منجر می شود و هم سنجش درستی از توان واقعی را نشان نمی دهد.

وی ادامه داد: دید سنتی به دختران، نبودن امکانات مناسب و استاندارد ورزشی، نداشتن باور دختران به اثرگذاری در اجتماع و کمبود مربی متخصص و فعال در حوزه بانوان از چالش های نسل جوان است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha