پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۲۰۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مجوز فروش کالاهای احتکار شده 5 انبار در زنجان صادر شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان از کشف 14 انبار احتکار کالا در زنجان خبر داد و گفت: مجوز فروش کالاهای احتکار شده 5 انبار صادر شد.

مجوز فروش کالاهای احتکار شده 5 انبار در زنجان صادر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مرتضی ممیزی امروز در زنجان اظهار کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان از چند ماه قبل بحث مقابله با احتکار کالا را با بازرسی های متعدد آغاز کرده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه یکی از جرائم در نظر گرفته شده برای محتکران این است که کالای احتکار شده را به قیمت دولتی به مردم بفروشند، بیان کرد: قبلا نیز این اتفاق رخ داده بود، اما اخیرا نیز مجوز فروش کالاهای احتکار شده پنج انبار صادر شد.

وی با اشاره به اینکه کالاهای این پنج انبار با حکم شعب تعزیرات حکومتی توقیف شده بود، تصریح کرد: پس از صورت جلسه و بررسی و احراز تخلف احتکار دستور فروش صادر و کالاها با نظارت سازمان های مربوط به فروش رسید.

ممیزی ادامه داد: کالاهایی که مجوز فروش آن صادر شده شامل 16 تن برنج، پنج تن عدس و نخود، 20 کارتن چای و تعداد زیادی انواع روغن مایع بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان ادامه داد: ارزش کالاهایی که به فروش رسیده 4 میلیارد و 500 میلیون ریال است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 14 انبار احتکار کالا به ارزش بیش از 13 میلیارد ریال در زنجان شناسایی و توقیف شده است، تصریح کرد: پرونده مربوط به این انبارها نیز در حال رسیدگی است.

ممیزی در ادامه از رسیدگی به پرونده دلار قاچاق در شعبه تجدیدنظر ویژه قاچاق کالا و ارز این اداره کل خبر داد و اضافه کرد: این محموله از یک دستگاه خودروی سمند در شهرستان خدابنده و به میزان 80 هزار دلار کشف شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه محموله دلار قاچاق از  یک نفر که به صورت جاساز در کمربند در حال حمل بود، کشف شد، افزود: پرونده این محموله در تعزیرات حکومتی خدابنده تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه به دلیل حساسیت موضوع پرونده در شعبه تجدیدنظر ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز اداره کل به صورت مجدد رسیدگی شد، افزود: بر همین اساس طبق رأی شعبه مربوط  عامل قاچاق علاوه بر ضبط دلارهای مکشوفه به نفع دولت، به پرداخت جریمه نقدی بالغ بر 2 میلیارد و 860 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

انتهای پیام/73005/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha