پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۱۹۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همانند سیل و زلزله برای مبارزه با ملخ ها نیز ستاد بحران ملی تشکیل شود

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد و بندر خمیر خواستار تشکیل ستاد بحران ملی برای مبارزه با ملخ شد.

همانند سیل و زلزله برای مبارزه با ملخ ها نیز ستاد بحران ملی تشکیل شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از بندرعباس دقایقی پیش احمد مرادی در گفتگوی تلفنی با برنامه ثریا نسبت به کافی نبودن مبارزه با ملخ در استان به شدت گله کرد.

وی عنوان کرد که ۱۵۶ نقطه استان هرمزگان به ملخ آلوده هستند و باتوجه به اینکه نقطه شروع ریزش ها در استان هرمزگان بوده است امکانات جهاد کشاورزی در این زمینه بسیار محدود برآورد می شود.

وی با بیان اینکه تعداد کل هواپیماهای سم پاش در کشور ۶ فروند می باشد و ۲ فروند از آنها به هرمزگان تخصیص داده شده گفت: تعداد هواپیمای سم پاش مورد نیاز کشور ۱۸ فروند می باشد. 

مرادی با اشاره به صحبت های درگاهی، مهمان دیگر برنامه که خبر از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با ملخ داده بود عنوان داشت: این درحالی است که در استان هرمزگان با قرض و اجاره ماشین و غیره تا کنون ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است و وزارت جهاد کشاورزی تا کنون ۲ میلیارد تومان در اختیار استان قرار داده است.

 

احمد مرادی گفت: استان واقعا یک شرایط بحرانی را دارد. وقتی که سیلی به کشور واریز می شود یا خدای نکرده زلزله ای حادث می گردد اولین کار این است که در سطح ملی ستاد مدیریت بحران تشکیل می شود. در حالی که گویا دولت اصلا متوجه نیست یا نمی خواهد متوجه شود. یک اتفاق بسیار بدی افتاده و این آسیبش بسیار جدی است.

وی ادامه داد: علی رغم این آسیبی که هست تا کنون مسئولی وارد استان هرمزگان نشده است و خود آقای درگاهی قرار است فردا صبح بیاید. من می خواهم بگویم با این شرایط کار مبارزه  ناکام می ماند.

الان اگر ۹ استان یا ده استان درگیر هستند به زودی متوجه خواهیم شد که کل کشور درگیر خواهند بود. کما اینکه همین الان آثارش در تهران مشاهده شده است.

از ۱۵۶نقطه فقط ۲ الی ۳ نقطه باقی مانده است

محمد رضا درگاهی مدیر کل حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی که مهمان دیگر برنامه بود گفت: لازم است به آقای مرادی یادآوری کنم در حالی که خیلی ها در تعطیلات نوروزی بودند من در تعیطلات نوروز به استان هرمزگان آمدم و با ایشان تماس هم گرفتم.

وی ادامه داد همین الان ۲۶۱ دستگاه انواع سم پاش و دو دستگاه هواپیما در استان هرمزگان فعال هستند. ۹۰ دستکاه اتومبیل و ۳۲۰ نفر پرسنل جهاد کشاورزی در بخش دولتی و خصوصی در حال انجام کار هستند. 

درگاهی افزود: از ۱۵۶ نقطه ای که ایشان عنوان کردند ۲ الی ۳ نقطه  هرمزگان باقی مانده است که وضعیتی بحرانی دارد. این نقاط حاجی آباد ، شمیل و احمدی می باشند که در حال مدیریت هستیم و تا ۷ الی ۸  روز آینده مدیریت می شود.

مدیر حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به فیلمی که از برنامه ثریا پخش شده بود گفت:  ملخ ها به دو گیاه به شدت علاقه مند هستند. یکی گیاه کینوا و دیگری گیاه سنجد. کینوا را به عنوان گیاه تله استفاده می کنند و همان مزرعه ای که نشان داده شد، عکس ها و فیلمهایش را نشان می دهم که چندین بار سم پاشی شده است.

انتهای پیام /3497/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha