قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۱۹۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سم پاشی ۱۹۵ هکتار اراضی آلوده به آفت ملخ در فیروزآباد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزآباد از سم پاشی ۱۹۵ هکتار از اراضی، مراتع و باغات آلوده به آفت ملخ در این شهرستان خبر داد.

سم پاشی ۱۹۵ هکتار اراضی آلوده به آفت ملخ در فیروزآباد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  ایرج دهقانی در فیروزآباد اظهار داشت: از دو هفته پیش حمله دسته های ملخ ها به صورت مهاجم در مناطق دهرود، پنجشیر، میدانک و آب شیرین اتفاق افتاد و تاکنون ۱۹۵ هکتار از مراتع و باغات این شهرستان سم پاشی شده است.

 وی افزود: با رصدی که از سوی جهاد کشاورزی شهرستان صورت گرفته در قالب ۵ اکیپ آمادگی لازم جهت تهیه سم و مبارزه با ملخ ها انجام و با هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان اقدام به موقع برای کانون کوبی در مزارع و باغات صورت گرفته است.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزآباد ادامه داد: به دلیل اقدامات به موقع و کنترل خوب این منطقه هیچ خسارتی در این هجمه صورت نگرفته و مشکلی به صورت فاز مهاجم نداشته ایم.

 وی اضافه کرد: هجوم بعدی ملخ روز گذشته در مناطق صحرای برکه بخش میمند فیروزآباد بود که بلافاصله همکاران جهاد کشاورزی حضور پیدا کرده و با سم پاشی به مقابله با ملخ ها پرداختند.

 دهقانی از احتمال حضور ملخ به صورت مهاجم از امروز یا فردا خبر داد و بیان داشت: بیش بینی شده که حجم بسیار عظیمی از ملخ ها از سمت عربستان به سمت کشور هجوم آورده و ما در آماده باش برای مقابله با این هجمه هستیم.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha