قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۱۹۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امام جمعه همدان:

مسئولان موانع سرمایه گذاری در استان همدان را رفع کنند

همدان - امام جمعه همدان گفت: متاسفانه موانع بسیاری بر سر راه سرمایه گذاران وجود دارد که مسئولان و نمایندگان استان همدان باید برای رفع این مشکلات چاره اندیشی کنند.

مسئولان موانع سرمایه گذاری در استان همدان را رفع کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی پیش از ظهر چهارشنبه در نشستی با اعضا و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان همدان با تاکید بر لزوم توجه به جذب سرمایه گذار در استان همدان عنوان کرد: متاسفانه موانع بسیاری بر سر راه سرمایه گذاران وجود دارد که مسئولان و نمایندگان استان همدان باید برای رفع این مشکلات چاره اندیشی کنند.

امام جمعه همدان تقویت بخش خصوصی را رونق بخش اقتصاد کشور و استان همدان برشمرد و اظهار داشت: اتاق بازرگانی باید به موضوع شناسایی موانع تولید و ارائه راه هایی برای رفع آن توجه داشته باشد.

وی بابیان اینکه در استان همدان تعامل خوبی بین مسئولان برای رونق تولید وجود دارد و باید با شناسایی موانع زمینه های توسعه استان را فراهم کرد، گفت: کشاورزی صنعت اول استان همدان است و باید با سرمایه گذاری در این بخش و تشویق جوانان به حضور در این عرصه مشکل بیکاری را رفع کرد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه همدان در تولید سیب زمینی رتبه اول کشور را دارد و اگر بتوانیم با ایجاد کارخانه و مجموعه ای در داخل استان همدان، فرآوری محصولات را رقم بزنیم هم زمینه ایجاد شغل برای جوانان همدانی فراهم می شود و هم کشاورزان منفعت بیشتری دریافت خواهند کرد، گفت: تولید سیب زمینی برای استان همدان ظرفیت عظیمی است که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.

انجام مطالعات همه جانبه در زمینه رونق اقتصادی استان همدان

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه در برخی از صنایع باوجود اشتغال افراد به آثار و نتایج آن توجه نمی شود چرا که ممکن است در سال های اول دارای بازده باشد اما در ادامه نه تنها با شکست مواجه شود بلکه برای جامعه و محیط هم آثار سویی داشته باشد، گفت: انجام مطالعات همه جانبه توسط اتاق بازرگانی در زمینه رونق اقتصادی استان همدان ضروری است.

وی بابیان اینکه وجود نگاه کلان و کارشناسی به مباحث اقتصادی و تولیدی زمینه ساز توسعه اقصادی استان همدان خواهد بود و نباید از آن غافل شد، گفت: گاهی در مسیر تولید قوانینی وجود دارد که نیازمند اصلاح است به طوری که برخی کارآفرینان از قوانینی سخن می گویند که برای آنها ایجاد مانع کرده است.

حجت الاسلام شعبانی با انتقاد از تعریف نشدن برخی منزلت ها در جامعه عنوان کرد: متاسفانه بیشتر جوانان به دنبال کارهای مدیریتی و پشت میزی هستند در حالی که جوانان بسیاری در همین استان همدان درآمدهای بالایی را از طریق کشاورزی کسب می کنند.

وی بابیان اینکه اگر بتوان منزلت کشاورزی را در استان همدان جا انداخت و جوانان را به حضور در این عرصه تشویق کرد می توان این درآمد را بین چند جوان تقسیم کرد، گفت: متاسفانه جوانان کشاورزی را به عنوان کار قبول ندارند و عنوان کار تنها به کار اداری اطلاق می شود که تفکری اشتباه است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha