قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۱۹۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرمایه گذاری در كشاورزی همدان تقويت شود

نماينده ولی فقيه در استان همدان گفت: صنعت کشاورزی صنعت اول استان همدان است لذا ما باید با سرمایه گذاری در این بخش و تشویق جوانان به حضور در این عرصه با مشکل بیکاری در استان مقابله کنیم.

سرمایه گذاری در كشاورزی همدان تقويت شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با اعضا و هیأت رئیسه اتاق بازرگانی استان همدان با اشاره به لزوم جذب سرمایه گذار در استان اظهار کرد: متاسفانه موانع بسیاری بر سر راه سرمایه گذاران وجود دارد که مسوولان و نمایندگان استان برای رفع این مشکلات باید چاره ای بیاندیشند.

وی با بیان اینکه با تقویت بخش خصوصی، اقتصاد رونق بیشتری خواهد گرفت گفت: یکی از مباحثی که اتاق بازرگانی باید به آن ورود کند بحث شناسایی موانع تولید و راه های رفع آن است.

وی افزود: در استان و در بین مسوولان تعامل خوبی برای رونق وجود دارد لذا امیدواریم با شناسایی موانع توسط اتاق بازرگانی و دیگر نهادهای اقتصادی شاهد اتفاقات خوبی در استان باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: امروز در تولیدات سیب زمینی استان همدان رتبه اول در کشور را دارد اما اگر بتوان با ایجاد کارخانه و مجموعه ای در داخل استان فراوری محصولات در داخل استان انجام شود، هم زمینه ایجاد شغل برای جوانان فراهم می شود و هم کشاورزان نیز منفعت بیشتری دریافت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: تولیدات سیب زمینی در استان دارای ظرفیت عظیمی است که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد در حالی که گاهی اوقات محصولی در استان تولید می شود که نه تنها منفعتی ندارد بلکه آب های زیرزمینی نیز با مشکل مواجه می شوند.

شعبانی با گلایه از مهاجرت جوانان همدانی به خارج از استان یادآور شد: صنعت کشاورزی صنعت اول استان همدان است لذا ما باید با سرمایه گذاری در این بخش و تشویق جوانان به حضور در این عرصه با مشکل بیکاری در استان مقابله کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در برخی از صنایع با وجود اشتغال افراد اما به آثار و نتایج آن توجه نمی شود چراکه ممکن است در سا ل های اول دارای بازده باشد اما در ادامه نه تنها با شکست مواجه خواهند شد بلکه برای جامعه و محیط هم آثار سوء خواهد داشت.

وی انجام مطالعات همه جانبه توسط اتاق بازرگانی در زمینه رونق اقتصادی در استان را خواستار شد و گفت: یکی از مشکلات موجود نبود مطالعات دقیق در سطح مدیران است که امیدواریم با همت اتاق بازرگانی و انجام این امر شاهد اتفاقات خوبی در استان باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تاکید کرد: وجود نگاه کلان و کارشناسی در استان در مباحث اقتصادی و تولیدی زمینه ساز توسعه اقتصادی استان خواهد بود و نباید از آن غافل شد.

وی با بیان اینکه در مسیر تولید قوانینی نیز وجود دارد که نیازمند اصلاح است اظهار کرد: در گفت وگوهایی که با تعدادی از کارآفرینان داشتم گلایه های زیادی از قوانینی شد که برای آنها مانع ایجاد کرده است.

شعبانی با انتقاد از تعریف نشدن برخی از منزلت ها در جامعه خاطرنشان کرد: متاسفانه جوانان ما به دنبال کارهای مدیریتی و پشت میزی هستند در حالی که جوانان بسیاری را در همین استان همدان داریم که درآمدهای بالایی از طریق کشاورزی کسب می کنند.

وی افزود: اگر بتوان منزلت کشاورزی در استان را جا بیندازیم و جوانان را تشویق به حضور در این عرصه کنیم می توان این درآمد را بین چند جوان تقسیم کرد اما متاسفانه جوانان ما کشاورزی را به عنوان کار قبول ندارند.

امام جمعه همدان در پایان تاکید کرد: انچه در جامعه ما به اشتباه رواج پیدا کرده است این است که کار تنها به کار اداری اطلاق می شود لذا باید در جهت تغییر دید مردم قدمی جدی برداشت که امیدواریم اتاق بازرگانی به عنوان یکی از نهادهای فعال بتواند خلاهای موجود در این زمینه را جبران کند.

انتهای پیام/ 3140/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha