پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۱۸۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو هیات علمی دانشگاه کردستان:

استفاده از تمامی ظرفیت های تبلیغی برای رونق تولید ضروری است

سنندج – عضو هیات علمی دانشگاه کردستان خواستار بهره برداری از تمامی ظرفیت های تبلیغی در راستای رونق تولید در سطح استان شد.

استفاده از تمامی ظرفیت های تبلیغی برای رونق تولید ضروری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، و به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، جلسه بانوان فرهیخته کردستان و کارگروه رونق تولید با محوریت نقش بانوان در تحقق شعار سال به همت امور بانوان تبلیغات اسلامی کردستان در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.

حامد قادرزاده اظهار کرد: هر آنچه که در جامعه ما ایجاد فایده کند تولید است و همه ما باید برای رونق تولید تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه در جامعه توسعه یافته ۷۵ درصد تولید خدمت و تنها ۲۵ درصد کالای فیزیکی است، افزود: متأسفانه در کشور ما این طور نیست و بیشتر کالای فیزیکی به عنوان تولید نام برده می شود.

وی با بیان اینکه زنان نقش تأثیرگذاری در افزایش رونق تولید و کمک به توسعه اقتصادی دارند، بیان کرد: زنان نه تنها بنیاد اقتصاد جامعه بلکه بنیان توسعه نیز به شمار می روند و این اهمیت و جایگاه بانوان جامعه ما را می رساند.

استاد دانشگاه کردستان اعلام کرد: امروز زنان ما تولید کننده ثروت هستند و تربیت و آموزش درست فرزندان خود یک تولید ثروت به شمار می رود و نیاز است که نگرش ها نسبت به تولید ثروت تغییر یابد.

قادرزاده یادآور شد: زنان اساسی ترین فاکتور پایداری نظام اقتصادی هستند که باید درست هدایت شوند چرا که مادر می تواند به فرزندانش باور و به همسر خود هدایت دهد و این روند اگر درست انجام گیرد به توسعه و موفقیت می رسد.

وی عنوان کرد: استفاده از محیط مساجد نیز برای آموزش اثرگذار است و روحانیون و خادمان مساجد باید در این راه همراهی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما در کردستان با ایجاد نگرش صحیح مسؤولان نسبت به جایگاه زن رونق پیدا می کند، گفت: آنچه که نیاز امروز جامعه ماست افزایش دانش ملی و بین المللی است و با آگاهی و علم می توان پیشرفت کرد و به توسعه دست یافت.

استاد دانشگاه کردستان عنوان کرد: باید در رونق تاولید بحث آموزش صحیح را مورد توجه قرار دهیم چراکه ما نمی توانیم با زندگی سنتی اشتغالی ایجاد و یا رونقی را در تولیدات شاهد باشیم.

قادرزاده تبلیغ مفاهیم و معرفی مفاهیم درست را رسالت تبلیغات اسلامی دانست و گفت: این نهاد باید در راستای تبلیغ مفاهیم درست در جامعه تلاش کند.

مسئول مرکز مطالعات راهبردی استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: بانوان نقش ارزنده ای در رونق تولید دارند و می توانند ایده، طرح، پیشنهادات و نظرات خود را برای تحقق شعار سال اعلام دارند.

رضا کرمی یادآور شد: باید با نگاه برش بومی و هدفمند طرح و برنامه و نظر ارائه شود و با ارائه پیشنهادهای علمی زمینه رونق تولید و تحقق شعار سال فراهم آید.

مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این نشست گزارشی از چگونگی تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته در استان ارائه داد و گفت: این جمعیت پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری از سال ۱۳۸۶ در سطح استان با ۵۰ نفر عضو تشکیل شد و اکنون ۲۰۰ نفر عضو دارد.

سعیده لشکری آسیب شناسی در حوزه فرهنگی و سیاستگذاری برای کاهش آسیب های اجتماعی را از رسالت جمعیت بانوان فرهیخته برشمرد و افزود: بانوان نقش مؤثری در تحقق شعار سال دارند و امسال سعی بر این است روی محوریت نقش بانوان بر تحقق شعار سال کار شود.

در ادامه جلسه اعضای جمعیت بانوان فرهیخته استان نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص نقش بانوان در رونق تولید اعلام کردند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha