پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۱۸۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بروجردی: سفر نخست وزیر ژاپن در راستای مناسبات دوجانبه است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سفر نخست وزیر ژاپن به ایران در راستای انجام دیدارهای دوجانبه است گفت که با توجه به افزایش سطح مناسبات ایران و ژاپن و اراده طرفین برای تقویت روابط، سفر نخست وزیر ژاپن به ایران انجام می شود.

بروجردی: سفر نخست وزیر ژاپن در راستای مناسبات دوجانبه است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علاءالدین بروجردی ، با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران گفت: اصل این سفر برای انجام دیدارها و مناسبات دوجانبه است. ما با ژاپنی ها رابطه طولانی داریم که بعد از انقلاب رو به گسترش رفته است. قطعاً در این سمت گام های بلندتری برای تقویت رابطه برداشته می شود.

به گفته وی، ایران و ژاپن به سطح مناسب تری از روابط نسبت به گذشته رسیده اند. آنها اراده ای برای تقویت روابط داشته که این موضوع به نیاز بسیار بالای ژاپن به انرژی گره می خورد. آنها به خوبی نقش ایران را در حفظ امنیت منطقه به خصوص موضوع انرژی می دانند که تمامی این عوامل دست به دست هم داده تا چنین سفری انجام شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به سفر وزیر خارجه آلمان به ایران گفت: البته اینگونه سفرها جدید نیست. به خصوص که در دهه گذشته دو بحران بزرگ در منطقه را پشت سر گذاشته ایم. یعنی بحران حاکم بر سوریه و عراق که جمهوری اسلامی ایران با همکاری نیروهای نظامی دولت های این کشور موضوع را حل کرد و توانست آمریکا و سیاست هایش را شکست دهد. این نشان دهنده تأثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه است. بر همین اساس کشورها می دانند که بدون حضور و نظرات ایران مشکلات منطقه حل نمی شود. کما اینکه سیاست ما هم برقراری صلح و امنیت پایدار در منطقه است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha