پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۱۷۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعزام یک هزار و 160 زنجانی به حج

مدیرکل حج و زیارت استان زنجان از پایان اقدامات اولیه برای اعزام یک هزار و 160 زنجانی به حج خبر داد و گفت: نخستین پرواز حجاج زنجان برای 17 تیرماه برنامه ریزی شده است.

اعزام یک هزار و 160 زنجانی به حج

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فرامرز بابایی امروز در زنجان از پایان ثبت نام و پر شدن کاروان های اعزامی به حج در استان خبر داد و اظهار کرد: سهمیه حجاج زنجانی در حج تمتع امسال یک هزار و 160 نفر است.

مدیرکل حج و زیارت استان زنجان افزود: همه اقدامات اولیه برای اعزام حجاج به سرزمین وحی از جمله برگزاری دوره های آموزشی در حال انجام است و سازمان در حال اقدام برای اخذ ویزا برای حجاج است.

وی با بیان اینکه حجاج حج تمتع استان زنجان در قالب 11 کاروان به سرزمین وحی اعزام خواهند شد، افزود: هر چند تعداد عوامل اجرایی هنوز مشخص نشده است، ولی با توجه به آمار جمعیتی حجاج، به نظر این تعداد با سال گذشته تفاوتی نداشته باشد.

بابایی زمان نخستین پرواز حجاج زنجانی 17 تیرماه اعلام کرد و گفت: این پروازها برای سه روز برنامه ریزی شده است.

مدیرکل حج و زیارت استان زنجان با بیان اینکه حجاج زنجانی به عنوان نخستین حجاج به سرزمین وحی اعزام می شوند، ادامه داد: برنامه بازگشت حجاج ببرای 40 روز بعد برنامه ریزی شده است که این برنامه برای حجاج زنجانی 14 ذی الحجه مطابق با 25 مرداد خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد رنج سنی حجاج زنجانی اعزامی به حج در سال جاری گفت: رنج سنی حجاج بین 16 تا تا 88 سال پراکنده است که در این بین کم سن و سال ترین حاجی خانمی با 16 سال و کهنسال ترین حاجی، آقایی با 88 سال است.

بابایی تعداد مردان اعزامی به حج امسال را 864 نفر اعلام کرد و افزود: 700 نفر از مجموع آمار یک هزار و 160 نفری حجاج استان زنجان هم از خانم ها هستند.

انتهای پیام/73004/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha