پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۱۵۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تخلفاتی که بیشترین نقش را در تصادفات دارند مشمول نمره منفی می شوند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان گفت: بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی تخلفاتی که بیشترین نقش را در تصادفات یا بی نظمی های ترافیکی دارند، مشمول نمره منفی می شوند.

تخلفاتی که بیشترین نقش را در تصادفات دارند مشمول نمره منفی می شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از زنجان و به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی اصغر شیر محمدی اظهار داشت: اگر راننده ای برای بار اول 30 نمره منفی بگیرد به مدت سه ماه از رانندگی محروم و گواهینامه اش ضبط می شود و دیگر حق رانندگی ندارد و این دسته از رانندگان بعد از پایان سه ماه می توانند با پرداخت 60 هزار تومان به خزانه دولت مجدداً فرصت ورود به عرصه رانندگی را داشته باشند.

وی افزود: اگر راننده بعد از بازگشت به عرصه رانندگی دوباره نمره منفی بگیرد و آمار نمره منفی اش به 25 برسد مجدداً گواهینامه اش به مدت 6 ماه ضبط و بعد از سپری کردن 6 ماه با پرداخت جریمه 90 هزار تومانی می تواند رانندگی کند.

سرهنگ شیر محمد تصریح کرد: اگر راننده برای مرحله سوم تخلف کند و نمره منفی اش به 20 برسد گواهینامه اش ابطال  و تا یکسال حتی حق شرکت برای گرفتن گواهینامه را نیز ندارد و چنین فردی بعد از گذشت یک سال ضمن واریز 150 هزار تومان جریمه نقدی به خزانه عمومی می تواند در فرآیند ثبت نام و دریافت گواهینامه شرکت و در صورت قبولی در آزمون مربوطه، گواهینامه دریافت کند.

انتهای پیام/73002/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha