پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۲۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ایندیپندنت عربی از وجود اختلاف بر سر بیانیه نهایی سازمان همکاری اسلامی خبر داد

رسانه ای وابسته به عربستان سعودی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که حاضران در نشست سازمان همکاری اسلامی «هنوز» بر سر بیانیه نهایی اجلاس این سازمان در مکه به توافق نرسیده اند.

ایندیپندنت عربی از وجود اختلاف بر سر بیانیه نهایی سازمان همکاری اسلامی خبر داد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رسانه ای وابسته به عربستان سعودی از وجود اختلاف بین سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی بر سر تدوین نهایی بیانیه اجلاس این سازمان خبر داد.

روزنامه الکترونیکی «ایندیپندنت عربی» که امتیاز انتشار آن به عربستان سعودی واگذار شده است، دیروز (پنجشنبه) به نقل از «منابع دیپلماتیک بلند پایه شرکت کننده در اجلاس سازمان همکاری اسلامی» نوشت که سران حاضر در این اجلاس بر سر بیانیه پایانی این نشست اختلاف نظر دارند.

بر اساس این گزارش، یکی از منابع عربی برجسته علت این اختلاف را این گونه اعلام کرد که «برخی از کشورهای حاضر خواستار تغییر و اصلاح برخی از بندهای مربوط به مسئله فلسطین و موضع این بیانیه در قبال ایران شده اند».

این منبع حاضر به توضیحات بیشتر در این باره نشده است اما منبعی رسمی دیگر از کشورهای شمال آفریقا  گفته است که عدم توافق و اعلام برخی تحفظات از سوی برخی از کشورها در ارتباط با بیانیه پایانی سازمان همکاری اسلامی، مربوط به «کلمات و بندهای» بیانیه است.

اجلاس سران کشورهای عضو همکاری اسلامی سومین اجلاسی است قرار است تا ساعاتی دیگر در شهر مکه مکرمه برگزار شود. طی بامداد جمعه اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب برگزار شده است.

بنا به گزارش ایندیپندنت عربی، وزرای امور خارجه این کشورها تا صبح پنجشنبه طی جدول زمانی اعلام شده، در حال آماده سازی بندهای بیانیه بودند و بعد از آماده شدن آن و موافقت اعضاء، از سوی رؤسا در اجلاس قرائت خواهد شد.

۵۷ کشور در چهاردهمین اجلاس سازمان همکاری اسلامی مشارکت دارند و به رغم اینکه ایران عضو این سازمان است، به این اجلاس دعوت نشده است.

انتهای پیام/

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha