قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۲۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سکون بازار مسکن ادامه دارد / وضع مالیات باید همراه با شفافیت اطلاعاتی باشد

یک کارشناس بازار مسکن سکون فعلی بازار را در سال ۹۸ ادامه دار دانست و افزود: البته نباید نقش متغیرهای روانی و اقتصادی را در بازار نادیده گرفت.

سکون بازار مسکن ادامه دارد / وضع مالیات باید همراه با شفافیت اطلاعاتی باشد
یک کارشناس بازار مسکن سکون فعلی بازار را در سال ۹۸ ادامه دار دانست و افزود: البته نباید نقش متغیرهای روانی و اقتصادی را در بازار نادیده گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی روانشادنیا با بیان اینکه تعیین سقف قیمت می تواند منجر به قیمت زیرزمینی و عدم شفافیت در قیمت ها بشود، گفت: اما مکانیزم های اقتصادی وجود دارد  که در این موضوع جوابگو هستند و امیدوارم تصمیماتی که گرفته می شود در جهت شفافیت اطلاعات باشد به گونه ای که هم مستاجران و  هم موجران و فعالان بازار ساختمان از آن منفعت ببرند.

وی افزود: ابزارهای مالیاتی به شرطی می توانند مانعی برای سوداگری در بازار مسکن باشند که ما بانک های اطلاعاتی کافی داشته باشیم و سامانه املاک و مستغلات ما تکمیل شده باشد و به بهره برداری برسد تا بتوانیم افرادی را که به قصد سوداگری وارد بازار مسکن می شوند و تقاضای مصرفی ندارند را شناسایی کنیم و بوسیله وضع مالیات فعالیت آن ها را کنترل کنیم.  

این کارشناس مسکن خاطرنشان کرد: در شرایط اقتصادی فعلی بعضی از مالیات ها ممکن است باعث خروج سرمایه ها از بازار مسکن شوند که می تواند در درازمدت اثر خود را بر روی جهش های قیمتی بعد بگذارد.

روانشادنیا اولویت را  کمک به فعالان حوزه عرضه مسکن و ارائه تسهیلات به آن ها عنوان کرد و ادامه داد: تسهیل مقررات و قوانین و بخشش های مالیاتی برای کسانی که در حوزه مسکن فعال هستند  در کنار وضع مالیات هایی برای مبارزه با سوداگری همراه با شفافیت اطلاعاتی می تواند بازار مسکن را مدیریت کند.

وی در پایان در خصوص وضعیت بازار مسکن در سال ۹۸ گفت: اگر روند فعلی را ادامه بدهیم سکونی که قیمت ها و تعداد معاملات در بازار به آن رسیده است در سال ۹۸ ادامه خواهد یافت اما متغیرهای روانی  و اقتصادی دیگری که در بازار هستند شاید بتوانند این بخش را تحت تاثیر قرار بدهند. 

منبع: اقتصادآنلاین

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha