پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۲۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده قضات خراسان جنوبی:

۴۶ درصد پست های مصوب قضائی خراسان جنوبی بلاتصدی است

بیرجند- نماینده قضات خراسان جنوبی گفت: به رغم افزایش ورودی پرونده های ناشی از افزایش جمعیت، ۴۶ درصد پست های موصب قضائی بلاتصدی است.

۴۶ درصد پست های مصوب قضائی خراسان جنوبی بلاتصدی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی گلنارکار عصر جمعه در دیدار کارکنان دادگستری خراسان جنوبی با رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه قضاوت کاری دشوار بوده که بخشی از مشکلات ناشی از کمبود امکانات است، اظهار کرد: قضات از ناحیه زیاده خواهان با تهاجمات زیادی رو به رو هستند به گونه ای که سعی دارند بازی را از مسیر عدالت خارج کنند.

گلنارکار با تاکید بر اینکه کمبود فضا و برخی مشکلات نیازمند برنامه و تدبیر لازم است، افزود: در گذشته دستگاه قضا در زمینه اتخاذ تصمیمات لازم در شناسایی آسیب ها و آثار و عوارض آن اهتمام کمتری انجام داده و برای مقابله با این مسائل برنامه ای طراحی و پیش بینی نشده است.

نماینده قضات خراسان جنوبی بیان کرد: توجه ویژه به وضع معیشتی قضات امری حتمی و ضروری بوده که متأسفانه در سنوات گذشته توجهی به این امر نشده است.

وی با بیان اینکه متناسب با تورم نسبت به افزایش حقوق قضات باید توجه شود، اظهار کرد: مصوبه برخورداری قضات خوزستان و هرمزگان از مناطق محروم شامل قضات خراسان جنوبی هم شود.

گلنارکاری بیان کرد: به رغم افزایش ورودی پرونده های ناشی از افزایش جمعیت، اکنون ۴۶ درصد پست های مصوب قضائی استان بلاتصدی است.

وی ادامه داد: همکاران در شعب تجدید نظر علی رغم ارجاع ۱۳۰ پرونده ورودی در ماه، باید به انجام امور اداری نیز بپردازند.

نماینده قضات خراسان جنوبی خواستار بیمه مسئولیت مدنی قضات شد و افزود: بیمه مسئولیت مدنی قضات امری حتمی و ضروری بوده که توجهی به این امر نشده است.

وی خواستار پیگیری شغل قضا به عنوان سخت و زیان آور شد و گفت: قاضی در محیطی پرفشار بوده و مانند استاد عمل نمی کند بلکه تصمیم گیری می کند.

گلنارکار اظهار کرد: با توجه به تراکم فزاینده پرونده ها توانایی ها و راندمان کاری قضات کاهش یافته است.

نماینده کارکنان دادگستری خراسان جنوبی هم در این جلسه اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن هفته قوه قضائیه خواهشمندیم سهمیه ویژه برای دیدار کارکنان با مقام معظم رهبری در نظر گرفته شود.

علی چهکندی با بیان اینکه افزایش سقف وام قرض الحسنه رفاه به کارکنان در حال حاضر تنها سه میلیون تومان بوده که بسیار ناچیز است، افزود: سقف تسهیلات افزایش پیدا کند چراکه بسیاری از کارکنان مشکلاتی دارند که با این مبلغ قابل حل نیست.

نماینده کارکنان دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سیستم پرداخت اضافه کار بر اساس نرم افزار سمت است و در این سیستم به مواردی از قبیل کیفیت و تکریم ارباب رجوع توجه چندانی نمی شود، گفت: بسیاری از کارمندان تجربه های زیادی دارند که باید با برگزاری آزمون ها به دستگاه قضائی معرفی شوند.

وی با بیان اینکه استفاده از هتل ها و مهمانسراها به ویژه در مشهد مقدس برای کارکنان کمتر دیده شده است، عنوان کرد: در هتل ها ظرفیت پارکینگ برای کارکنان دیده نشده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha