پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۲۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جزئیات تصادف اتوبوس در اسلام آباد کرج/معلولی در اتوبوس نبود

مدیر بهزیستی شهرستان کرج گفت: هیچ فرد معلولی در اتوبوسی که در اسلام آباد کرج تصادف کرد حضور نداشت و سرنشینان آن کودکان کار و خیابان بودند.

جزئیات تصادف اتوبوس در اسلام آباد کرج/معلولی در اتوبوس نبود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علیرضا فتاح پور، مدیر بهزیستی شهرستان کرج در البرز با تکذیب خبری مبنی بر حضور معلولان در اتوبوسی که در اسلام آباد کرج تصادف کرد، در تشریح دقیق حادثه گفت: هیچ فرد معلولی در اتوبوس حضور نداشته است؛ سرنشینان آن کودکان کار و خیابان بوده اند که پس از یک دوره آموزش روزانه برای حضور در یک مراسم افطاری که برای آن ها تدارک دیده شده بود به رصد خانه کرج اعزام شدند.

مدیر بهزیستی شهرستان کرج بیان کرد: پس از اتمام مراسم افطاری و به هنگام بازگشت یکی از اتوبوس ها که ۲۵ کودک کار در آن حضور داشتند روشن نشد و به همین دلیل راننده برای کنترل موتور از ماشین خارج شد، در همین زمان اتوبوس از حالت دنده خارج شد و چون در سراشیبی تندی قرار داشت با حرکت تند به سمت پایین به دیوار رصدخانه برخورد کرد.

وی ادامه داد: بر اثر وقوع این حادثه 14 تن از کودکان کار که برخی دچار حادثه و آسیب های جزئی شدند برای کنترل بیشتر با همکاری نیروهای اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده شدند تا به وضعیت آن ها رسیدگی شود و در نهایت پس از طی کردن مراحل درمان سرپایی همگی ترخیص شدند و هیچ یک بستری نشدند.

مدیر بهزیستی شهرستان کرج در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نحوه آموزش این کودکان کار توضیح داد: در طول روز در مراکز خصوصی تحت پوشش بهزیستی البرز آموزش ها به کودکان کار ارائه می شود و آن ها شب ها در اختیار خانواده های خود قرار می گیرند.

فتاح پور با بیان اینکه تعداد زیادی از این کودکان کار و خیابان از اتباع خارجی بوده اند، گفت: در کنار آموزش های تحصیلی، روانی و یا کسب و کار که در مراکز خصوصی بهزیستی به این کودکان ارائه می شود، آموزش هایی نیز ویژه والدین و خانواده های کودکان صورت می گیرد.

وی مطرح کرد: کودکان کار پس از شناسایی در سطح شهر از جمله چهارراه ها و خیابان ها برای ارائه آموزش ها و پرداختن به امر تحصیل از سوی مراکز تحت پوشش بهزیستی حمایت می شوند.

فتاح پور افزود: بسیاری از آن ها که اتباع خارجی هستند تحت پوشش بهزیستی نیستند اما ارائه خدمات و آموزش ها به آن ها دنبال می شود و در مواردی از جمله تأمین خوراک و سرپناه زندگی نیز به خانواده های این کودکان کمک می کنیم.

انتهای پیام/د/1105/س/1

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha