قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۰۲۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جنجال کپی برداری سریال مصری از «برکینگ بد»

«برکینگ بد» به عنوان یکی از بهترین سریال های تلویزیونی تاریخ بدون شک در طول سال های بعد از پخش منبع الهام یا تقلید بوده است اما این بار سریال مصری «پسر فقیر» (ولد الغلابه) که از شبکه ام بی سی عربی در ماه رمضان پخش می شود، با واکنش های خشم آلود مواجه شده و بسیاری از مخاطبان چندین صحنه و موقعیت این سریال را کپی برداری از سریال مشهور آمریکایی دانسته اند.

جنجال کپی برداری سریال مصری از «برکینگ بد»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آی سینما: «برکینگ بد» به عنوان یکی از بهترین سریال های تلویزیونی تاریخ بدون شک در طول سال های بعد از پخش منبع الهام یا تقلید بوده است اما این بار سریال مصری «پسر فقیر» (ولد الغلابه) که از شبکه ام بی سی عربی در ماه رمضان پخش می شود، با واکنش های خشم آلود مواجه شده و بسیاری از مخاطبان چندین صحنه و موقعیت این سریال را کپی برداری از سریال مشهور آمریکایی دانسته اند.

این سریال با بازی احمد السکا ستاره سینمای مصر به جای تقدیر با واکنش هایی در شبکه های اجتماعی مواجه شده که بر اساس آنها شخصیت اصلی «پسر فقیر» شباهت بسیاری به کاراکتر والتر وایت با بازی برایان کرنستن در «برکینگ بد» دارد.

«پسر فقیر» داستان مردی است که در خط فقر زندگی می کند و می کوشد زندگی درستی داشته باشد؛ روزها در مقام یک معلم مدرسه دولتی و شب ها به عنوان راننده تاکسی. اما او به تدریج وارد قاچاق مواد مخدر می شود.

به گزارش هالیوود ریپورتر، بیش از خط داستانی سریال، آنچه به بحث ها درباره کپی برداری از «برکینگ بد» دامن زده، پوستر این سزیال، ظاهر شخصیت ها و حتی برخی صحنه هاست.

رفقی عساف کارگردان «پسر فقیر» با انتشار متنی از یک صحنه سریال خود که به صحنه ای در «برکینگ بد» که والتر وایت و همسرش مقابل مقدار زیادی پول ایستاده اند، اشاره کرده و نوشته از زاویه دوربین و لنز متفاوت برای تصویر کردن این صحنه استفاده شده است.

9417

منبع ای سینما
ثبت نظرات
captcha